DomOgródTen produkt z kuchni działa cuda. Rośliny rosną po nim rewelacyjnie

Ten produkt z kuchni działa cuda. Rośliny rosną po nim rewelacyjnie

Ten produkt świetnie się sprawdza w roli nawozu dla roślin
Ten produkt świetnie się sprawdza w roli nawozu dla roślin
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Michael Heim
04.08.2022 18:13, aktualizacja: 17.12.2022 15:52

Nawozy do roślin często kosztują niemałe pieniądze. Okazuje się, że dużo tańsze i równie skuteczne produkty znajdziemy w swoich spiżarniach. Jeżeli jeszcze nigdy nie słyszeliście o podobnym zabiegu - czas wybrać się na zakupy i przetestować ten sposób na własnych sadzonkach.

Domowy nawóz z powodzeniem może zastąpić te, które mamy dostępne w sklepach ogrodniczych. W ten sposób zadbamy nie tylko o rośliny, lecz także stan naszego portfela. Ten konkretny produkt kosztuje naprawdę niewiele, a efekty są powalające.

Chcesz odżywić rośliny? Użyj mleka w proszku

Mleko w proszku to świetne źródło substancji, które wzmocnią rośliny w naszym ogrodzie. Jeżeli tylko widzimy, że produkt się przeterminował, zamiast od razu wyrzucać go do śmieci, spróbujmy, czy zadziała na nasze kwiaty. Mleko w proszku sprawdzi się dla roślin, które lubią wapń. Zawarty w nim cukier to z kolei idealna pożywka dla mikroorganizmów, które znajdują się w glebie.

Produkt ten sprawi też, że blade liście na nowo nabiorą głębokozielonego odcienia. Kolejnym plusem jest fakt, że taki mleczny nawóz sprawi, że krzewy i kwiaty będą rosły znacznie szybciej. Wzmocnią też swoją odporność na wszelakie choroby. Dodatkowym efektem jest m.in. zatrucie szkodników, a także pomoc przy pozbyciu się chwastów.

Jak zatem uraczyć rośliny witaminową mieszanką? Wystarczy, że rozpuścimy mleko w wodzie i podlejemy tak powstałym roztworem nasze sadzonki. Proces powtarzamy co dwa lub trzy tygodnie.

Chcesz wypróbować mleczny nawóz? O tym pamiętaj

Na rośliny w ogrodzie zadziała nie tylko mleko w proszku, lecz także pod płynną postacią. Musimy jednak pamiętać, aby zachować właściwe proporcje i rozcieńczać nasz nawóz. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zawarty w produkcie tłuszcz może zaburzyć cyrkulację wody oraz powietrza w glebie, gdzie rosną nasze ulubione kwiaty czy krzewy.

Jakie rośliny polubią się z nawozem mlecznym? Przede wszystkim sprawdzi się przy pielęgnacji paproci, fikusów, palm doniczkowych, dzwonków oraz aloesów. Warto dodać, aby nawozu z mleka nie stosować na rośliny kwasolubne.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta