DomWariacje na temat stroika bożonarodzeniowego. Jak przygotować go samodzielnie?

Wariacje na temat stroika bożonarodzeniowego. Jak przygotować go samodzielnie?

Stroik bożonarodzeniowy można wykonać samodzielnie w domu.
Stroik bożonarodzeniowy można wykonać samodzielnie w domu.
Źródło zdjęć: © istockphoto.com
Joanna Kobylańska
29.11.2019 10:57, aktualizacja: 29.11.2019 11:57

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z pięknymi symbolami, zapachem świeżego drzewka, radością oraz oczywiście zimową aurą. Na ten szczególny czas w ciągu roku szykowane są zawsze wspaniałe dekoracje, m.in. stroik bożonarodzeniowy, który ozdobi elegancko zastawiany stół. Co prawda, można kupić w wielu sklepach gotowe egzemplarze wspomnianego przybrania, ale własnoręcznie wykonany stroik świąteczny będzie znacznie piękniejszy oraz urokliwy.

Stroik bożonarodzeniowy występuje w wielu wariantach, lecz w każdej odsłonie prezentuje się równie zachwycająco. Do samodzielnego wykonania takiej ozdoby najlepiej użyć naturalnych dodatków i materiałów, np. szyszek, gałązek czy żołędzi. Każdy stroik bożonarodzeniowy ozdobiony kolorowymi akcentami, czyli bombkami oraz klimatycznymi świecami, otrzymuje intrygujące wykończenie.

Stroik bożonarodzeniowy na stół

Klasycznym przykładem stroika bożonarodzeniowego jest oczywiście wersja dedykowana do postawienia na świątecznym stole. Jego przygotowanie nie należy do trudnych, więc na pewno szybko i sprawnie wykonasz go w domu. Wystarczy kilka solidnych gałązek świerku, sporo szyszek, taca oraz świece w szklanych osłonkach. Sięgnij po reprezentacyjną drewnianą tacę, na której równomiernie rozłożysz gałązki po całej długości, a na to rozsypiesz szyszki. Całość powinna wyglądać dosyć obficie, aby elementy tacy nadto się nie przebijały. Na samym końcu ułóż przygotowane wcześniej świeczki w osłonkach i gotowe! Taki rustykalny stroik bożonarodzeniowy wkomponuje się do każdej stylistyki.

Stroik bożonarodzeniowy wiszący

Nie masz ochoty na świąteczne wieńce ani na klasyczne stroiki bożonarodzeniowe na stół? Nie ma sprawy, pomyśl o efektownej wiszącej dekoracji. W tym przypadku potrzebujesz jednej, ale za to porządnej gałązki z drzewa iglastego oraz różnych bombek i długiego sznurka. Z pomocą złotego bądź srebrnego sznurka fantastycznie nie tylko ozdobisz, ale również przymocujesz stroik świąteczny do ściany nad małym stolikiem lub szafką. Kiedy już zawiesisz swoją dekorację, możesz przejść do dalszej części, czyli przywieszania małych bombek na wybranym przez siebie sznurku.

Stroik bożonarodzeniowy na drzwi

Stroik świąteczny na drzwi to nic innego, jak tradycyjny wieniec bożonarodzeniowy. Podobnie, jak w poprzednich propozycjach, tak i w tym wariancie potrzebujesz kilku gałązek, bombek, szyszek, a także cienkiego drutu. Tym razem musisz połączyć ze sobą gałęzie poprzez uformowanie ich w kształcie koła. Chcąc ułatwić sobie pracę, możesz wyciąć z kartonu odpowiednio duży okrąg, do którego przykleisz gałązki. Następnie do stroika bożonarodzeniowego dołącz szyszki albo bombki, po czym śmiało powieś na drzwi wejściowe.

Stroik bożonarodzeniowy na cmentarz

Czas Bożego Narodzenia sprzyja wspomnieniom związanym z najbliższymi, których zabraknie przy wigilijnym stole. Tradycyjnym symbolem pamięci są różnego rodzaju stroki bożonarodzeniowe zanoszone na cmentarz. Ze względu na specyfikę miejsca, najlepiej wykorzystać do wykonania podobnej ozdoby dodatków, które będą w stanie wytrzymać wilgoć oraz nie wypłowieją pod wpływem słońca. Możesz wykorzystać większy wieniec z igliwia, w którym umieścisz świecę LED – dzięki temu zapewnisz bezpieczeństwo i zniwelujesz ryzyko możliwego pożaru. Pamiętaj, że stroiki bożonarodzeniowe na cmentarz powinny być także mocno obciążone, aby nie zostały zdmuchnięte przez wiatr. Postaw małe choinki albo kolorowe łańcuchy zawieszone na sztucznych kwiatach gwiazdy betlejemskiej.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także