DomWrzuć torebkę herbaty do toalety i zobacz, co się stanie. Mało osób zna ten trik

Wrzuć torebkę herbaty do toalety i zobacz, co się stanie. Mało osób zna ten trik

Co się stanie, gdy wrzucisz torebki herbaty do toalety?
Co się stanie, gdy wrzucisz torebki herbaty do toalety?
Źródło zdjęć: © Getty Images
05.06.2020 12:59

Co się stanie, gdy wrzucimy do toalety zużytą torebkę po herbacie? Zdaniem niektórych zwolenników domowych metod sprzątania w ten sposób pozbędziemy się osadu z dna muszli... Na czym dokładnie polega metoda z wrzuceniem herbaty do toalety?

Herbata ekspresowa nie jest ani najzdrowszym, ani najbardziej ekologicznym wyborem. Jeśli jednak wciąż nie możesz przekonać się do herbaty liściastej, a w twoich szafkach zalegają opakowania z torebkami herbaty, możesz je wykorzystać na kilka różnych sposobów.

Włóż kilka torebek herbaty do toalety

Najbardziej znanym jest zrobienie z torebek po herbacie okładu, który ma pomóc zmniejszyć obrzęk wokół oczu po nieprzespanej nocy. Okazuje się, że możesz również wykorzystać zużyte torebki, by wyczyścić toaletę. Podobno nic nie czyści osadu tak dobrze, jak enzymy zawarte w liściach herbaty.

Cały trik jest banalny: wystarczy, że wrzucisz do toalety kilka (3-4) zużytych torebek po herbacie i zostawisz je na 15-20 minut. Po tym czasie spłucz wodę. Po osadzie nie powinno zostać śladu. Uwaga – lepiej nie przesadzić z liczbą torebek. Jeśli wrzucimy ich za dużo, możemy zatkać toaletę…

Choć my jeszcze nie próbowałyśmy tej metody, cieszy się ona coraz większą popularnością zarówno na zagranicznych, jak i polskich blogach z poradami dotyczącymi prowadzenia gospodarstwa domowego. Czy enzymy zawarte w herbacie rzeczywiście są w stanie usunąć osad? Dlaczego w takim razie stomatolodzy ostrzegają przed piciem nadmiernych ilości herbaty z uwagi na ryzyko powstania przebarwień na szkliwie?

Na szczęście sposób ze zużytymi torebkami herbaty kosztuje grosze, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby go wypróbować. Jeśli oczywiście zastosujemy się do zaleceń i nie przesadzimy z liczbą torebek…

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także