Blisko ludziDomowe sposoby na kurz. Ułatwią sprzątanie

Domowe sposoby na kurz. Ułatwią sprzątanie

Domowe sposoby na pozbycie się kurzu
Domowe sposoby na pozbycie się kurzu
Źródło zdjęć: © Pexels
06.10.2022 15:40, aktualizacja: 08.10.2022 10:02

Zbiera się wszędzie. Na stoliku nocnym, regale, za kanapą i w szafce kuchennej. Nie sposób nie zobaczyć go także w łazience czy na balkonie. Kurz to niechciany domownik, którego nie można pozbyć się raz na zawsze. Są jednak sposoby, które ułatwiają niwelowanie go na jakiś czas.

Domowe porządki potrafią spędzić sen z powiek. Co o posprzątasz, to zaraz się wybrudzi. Niektórzy żartują, że mieszkanie zaśmieca się od samego patrzenia. Walka z kurzem bywa nierówna. Meble mogą nie przejść "testu białej rękawiczki", nawet jeżeli niedawno były dokładnie wycierane. Jak zatem skutecznie sprzątać?

Domowy płyn rozprawi się z kurzem

Najlepsze sposoby, to w wielu przypadkach te domowe. Rozprawią się z kurzem szybko, dzięki czemu niechciany gość zniknie na chwilę z domu. Są tacy, którzy sprzątać lubią i tacy, którzy za tą czynnością nie przepadają.

Ten prosty trik powinien jednak przypaść do gustu i jednym i drugim. Użytkowniczka TikToka, która na swoim profilu dzieli się poradami dotyczącymi sprzątania, przedstawiła przepis na płyn, który rozprawi się z kurzem. Jego przygotowanie jest bardzo proste. Do szklanki wody, wlej kilka kropel: octu (jabłkowy ma mniej intensywny zapach), nabłyszczacza do zmywarki i gliceryny. Wymieszaj i przelej płyn do dozownika. Czas na sprzątanie.

"Ekologiczny, pozostawia połysk i na długo zapobiega gromadzeniu się kurzu. Kosztuje grosze. Stosuję od lat i żaden inny środek nie wygrał z moim sposobem" - zachwalała ekspertka od sprzątania.

Domowe sposoby na pozbycie się kurzu

Uważa się, że najskuteczniejszą metodą sprzątania, jest wycieranie kurzu na mokro. Tylko w taki sposób, jesteśmy w stanie dokładnie pozbyć się zabrudzeń. Jeżeli nie posiadasz gliceryny i nabłyszczacza do zmywarki, wypróbuj ten "przepis". Żeby stworzyć domowy płyn do ścierania kurzu domowym sposobem, wystarczy dokładnie wymieszać: 2 łyżeczki oliwy, 0,5 łyżeczki olejku eterycznego (cytrynowego), 0,25 szklanki octu i 1,75 szklanki wody.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta
Źródło artykułu:WP Kobieta