ycipk-1sr9md
miszmasz

Jak pozbyć się kurzu na dłużej? Skuteczne i domowe sposoby

Wszyscy narzekamy na kurz, który się osadza. Jednego dnia go zetrzemy, a za kilka dni znowu powinniśmy powtórzyć tę czynność. Kurz osiada wszędzie – na półkach, kanapach, sprzęcie AGD. Zdradzamy, jak się go pozbyć na dłużej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak pozbyć się kurzu?
Jak pozbyć się kurzu? (123RF)
ycipk-1sr9md

Kurz nie tylko wygląda nieestetycznie, ale i jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Pełno w nim roztoczy, a to jest niebezpieczne zwłaszcza dla alergików. Niestety kurzu nie da się całkowicie wyeliminować z mieszkania, natomiast jest kilka sposobów, by było go mniej.

Jak usunąć kurz w domu?

Gliceryna

ycipk-1sr9md

Rozpuść w wodzie kilka kropel gliceryny. Następnie zamocz szmatkę i zetrzyj kurz. Glicerynę można kupić w aptece i kosztuje niecałe 2 złote. Dzięki roztworowi szybciej i dokładniej zbierzesz kurz, a meble pozostaną czyste na dłużej.

Zobacz także: Jak wyczyścić pralkę? 4 domowe sposoby

Wietrz mieszkanie

Roztocze uwielbiają wysokie temperatury i dużą wilgotność, dlatego powinniśmy codziennie wietrzyć mieszkanie. Zwłaszcza zimą, kiedy włączone są kaloryfery. Optymalna temperatura w naszych domach powinna oscylować wokół 19-20°C.

ycipk-1sr9md

Kurz na sprzęcie AGD

Kurz ze sprzętów AGD najlepiej usuwać za pomocą pędzla do makijażu. Przede wszystkim dotrze on do szczelin i otworów wentylacyjnych. Następnie należy je przetrzeć miękką szmatką. Przed sprzątaniem koniecznie sprawdźcie, czy urządzenie zostało odłączone od prądu.

Zobacz także: Nietypowe zastosowanie płynu do płukania ust. Niezawodny środek do sprzątania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1sr9md
Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1sr9md

ycipk-1sr9md
ycipk-1sr9md