Jak pozbyć się kurzu na dłużej? Skuteczne i domowe sposoby

Jak pozbyć się kurzu na dłużej? Skuteczne i domowe sposoby

Jak pozbyć się kurzu na dłużej? Skuteczne i domowe sposoby
Źródło zdjęć: © 123RF
06.10.2019 17:18, aktualizacja: 07.10.2019 16:58

Wszyscy narzekamy na kurz, który się osadza. Jednego dnia go zetrzemy, a za kilka dni znowu powinniśmy powtórzyć tę czynność. Kurz osiada wszędzie – na półkach, kanapach, sprzęcie AGD. Zdradzamy, jak się go pozbyć na dłużej.

Kurz nie tylko wygląda nieestetycznie, ale i jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Pełno w nim roztoczy, a to jest niebezpieczne zwłaszcza dla alergików. Niestety kurzu nie da się całkowicie wyeliminować z mieszkania, natomiast jest kilka sposobów, by było go mniej.

Jak usunąć kurz w domu?

Gliceryna

Rozpuść w wodzie kilka kropel gliceryny. Następnie zamocz szmatkę i zetrzyj kurz. Glicerynę można kupić w aptece i kosztuje niecałe 2 złote. Dzięki roztworowi szybciej i dokładniej zbierzesz kurz, a meble pozostaną czyste na dłużej.

Wietrz mieszkanie

Roztocze uwielbiają wysokie temperatury i dużą wilgotność, dlatego powinniśmy codziennie wietrzyć mieszkanie. Zwłaszcza zimą, kiedy włączone są kaloryfery. Optymalna temperatura w naszych domach powinna oscylować wokół 19-20°C.

Kurz na sprzęcie AGD

Kurz ze sprzętów AGD najlepiej usuwać za pomocą pędzla do makijażu. Przede wszystkim dotrze on do szczelin i otworów wentylacyjnych. Następnie należy je przetrzeć miękką szmatką. Przed sprzątaniem koniecznie sprawdźcie, czy urządzenie zostało odłączone od prądu.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także