Rozsyp na podłodze i wciągnij do odkurzacza. Efekty są zaskakujące

Rozsyp na podłodze i wciągnij do odkurzacza. Efekty są zaskakujące

Worek odkurzacza to siedlisko bakterii i roztoczy
Worek odkurzacza to siedlisko bakterii i roztoczy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
13.09.2022 20:29, aktualizacja: 15.09.2022 07:52

Odkurzanie podłogi to jeden z najważniejszych etapów sprzątania mieszkania. Nie każdy jednak pamięta o tym, aby dokładnie odświeżyć to niezbędne do czyszczenia urządzenie. Po kilku użytkowaniach będzie bowiem nieprzyjemnie pachnieć. W sklepach nie zawsze dostępne są gotowe odświeżacze do odkurzacza. Można je jednak wykonać samodzielnie w domu.

Posiadacze odkurzaczy workowych wiedzą doskonale o wadach i zaletach tego urządzenia. Jednym najbardziej uporczywych problemów, jakie płyną z użytkowania tego sprzętu, jest nieprzyjemny zapach wydobywający się z umieszczonych wewnątrz worków. Sytuacją idealną byłoby wymienianie ich po kilku użyciach. Nie jest to jednak ekonomiczne rozwiązanie, dlatego często zostawia się je aż do całkowitego wypełnienia.

Wsysane do środka odkurzacza odpady oraz kurz leżą wewnątrz tygodniami, przyczyniając się do rozwijania roztoczy, bakterii i innych mikroorganizmów. Wówczas nieprzyjemny zapach z worka jeszcze bardziej się nasila. Sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego odoru jest regularnie odświeżanie odkurzacza. Taką czynność można wykonać za pomocą domowych metod.

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z odkurzacza. Jest na to sposób

Zakurzony i zabrudzony odkurzacz może wydzielać przykry zapach. Sama wymiana worka nie wystarczy, aby doprowadzić go do pierwotnego stanu. Czyszczenia wymaga cała komora oraz rura odkurzacza. Należy pamiętać także o wymianie filtrów. Do pochłonięcia nieprzyjemnych zapachów warto wykorzystać środki, które mamy już pod ręką.

Jednym z najczęściej używanych produktów do pochłaniania zapachów jest soda oczyszczona. Czyszczenie nią odkurzacza nie należy do skomplikowanych czynności. Wystarczy umieścić jedną miarkę proszku wewnątrz worka, a fetor zniknie.

Domowe pochłaniacze przykrych zapachów

Nie tylko soda jest pomocna w pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z odkurzacza. Podobnie zadziałają także kawa oraz cynamon. Jak ich użyć? Laskę cynamonu lub ziarenka kawy wystarczy umieścić w komorze odkurzacza. Zmielone produkty można rozsypać na podłodze i wciągnąć je do urządzenia.

Zarówno kawa, jak i cynamon to dość drogie artykuły spożywcze. Jeśli nie chcecie ich marnować na odświeżanie odkurzacza, możecie zamienić je na proszek do prania o intensywnym zapachu. Wtedy przyjemna woń utrzyma się nie tylko w worku, ale także komorze oraz rurze urządzenia.

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta