Trwa ładowanie...

Donald Tusk złożył życzenia z okazji Święta Niepodległości. "Nie wstydźmy się tych słów"

11 listopada Donald Tusk pojawił się przed Belwederem, by złożyć kwiaty i wygłosić przemówienie. Szef Rady Europejskiej podsumował obecną sytuację polityczną w kraju i przypomniał, że są słowa, których nie powinniśmy się nigdy wstydzić. Szczególnie dziś.

Share
Donald Tusk złożył życzenia z okazji Święta Niepodległości. "Nie wstydźmy się tych słów"
Źródło: East News
d3gu3dy

– Życzę naszej niepodległej Rzeczpospolitej w jej setne urodziny i wszystkim rodakom kolejnych 100 lat i jeszcze więcej, w szczęściu i pokoju. Wiem, że na co dzień spieramy się między sobą o kształt Rzeczpospolitej, o przyszłość naszego państwa. I wiem, że czasami za mocno, więc wybacz nam Polsko – mówił Donald Tusk tuż po złożeniu wieńca przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

– Ale też wiem, dzisiaj to czuję szczególnie mocno, że to, co nas łączy, jest o wiele mocniejsze i o wiele ważniejsze. Bo to jesteś Ty Polsko. W te urodziny, te nasze polskie urodziny, chciałbym powiedzieć te najprostsze słowa. I nie wstydźmy się tych najprostszych dzisiaj słów: kochamy Cię Polsko – dodał szef Rady Europejskiej.

Życzenia Donalda Tuska zostały udostępnione na jego oficjalnym profilu na Instagramie.

Chociaż przemówienie Tuska nie było długie, były premier zwrócił uwagę na to, co najważniejsze: życie ponad podziałami. W końcu to, co łączy Polaków – miłość do Rzeczpospolitej – powinno być silniejsze od wszelkich sporów i odmiennych wizji przyszłości naszego państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3gu3dy

Podziel się opinią

Share
d3gu3dy
d3gu3dy