Blisko ludziDorota Szelągowska odważnie o swoim ciele. "Cała jestem poorana rozstępami"

Dorota Szelągowska odważnie o swoim ciele. "Cała jestem poorana rozstępami"

Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska
Źródło zdjęć: © Viva! | Viva!
Marta Kutkowska

04.09.2021 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polki pokochały Dorotę Szelągowską nie tylko za jej programy, ale także za niezwykłą szczerość. Gwiazda w przeszłości nie bała się tematów tabu, mówiła o trudnym dzieciństwie i problemach psychicznych. Teraz postanowiła opowiedzieć o swojej relacji z ciałem.

Dorota Szelągowska gości na małym ekranie już od kilku dekad. Debiutowała w młodzieżowym programie "Rower Błażeja", gdy miała 18 lat. Niebywała pracowitość spowodowała, że aktualnie jest jedną z najbardziej popularnych telewizyjnych twarzy, ale sławę próbuje wykorzystywać w szczytnym celu.

Trudne dzieciństwo

Wydawać by się mogło, że dzieci znanych osób mają jak pączki w maśle. Tymczasem dzieciństwo Doroty Szelągowskiej wcale nie było usłane różami. Projektantka wnętrz wyznała, że jej ojczym był pedofilem.

- Ojczym pedofil szczęśliwie mnie nie skrzywdził – pewnie byłam za stara, zbyt krnąbrna – ale stosował przemoc psychiczną i fizyczną. Miałam odwagę głośno o tym mówić. To było przełamywanie tabu - przyznawała w wywiadzie dla magazynu "Wysokie Obcasy".

To niejedyny trudny temat, który publicznie poruszała celebrytka. Ostatnio opowiedziała o swoich problemach z zaburzeniami lękowymi.

- Żadnemu wrogowi nie życzę na przykład ataku paniki, ale przez to, że doświadczyłam w życiu kilkudziesięciu, wiem, jak czuje się człowiek, który ma atak paniki i myśli, że zaraz umrze - wyznała.

Ciało bez cenzury

Dorota Szelągowska kocha swoje ciało bez względu na rozmiar.

- Trzeba walczyć o prawdę w każdej dziedzinie. I nie chodzi o "promocję brzydoty". Naprawdę bardziej podobam się sobie w wersji szczuplejszej o 15 kg, ale i wtedy, i teraz tak samo kocham moje ciało. Nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy ciałopozytywnością a chęcią zmiany. Teraz wyglądam tak, mam nadzieję, że uda mi się schudnąć, ale jeśli nie, to też będzie ok. Warto spojrzeć na siebie jak na własne dziecko albo na przyjaciółkę i zwyczajnie być dla siebie dobrym - przyznała.

Choć gwiazda woli siebie w nieco szczuplejszej wersji, nie pozwala retuszować swoich zdjęć. Zależy jej na tym, żeby w mediach było jak najwięcej prawdy.

- Co do urody - cała jestem poorana rozstępami. Ważę więcej, niżbym chciała. I zdarza mi się narzekać, ale wolę żyć naprawdę niż w sposób wyretuszowany - przekonuje projektantka wnętrz.

Takiej ciałopozytywności wszystkim życzymy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także