Blisko ludziDorota Wellman: "Chcę, by pierwsza dama nie była tylko żoną przy mężu "

Dorota Wellman: "Chcę, by pierwsza dama nie była tylko żoną przy mężu "

Dorota Wellam powiedziała, czego oczekuje od pierwszej damy
Dorota Wellam powiedziała, czego oczekuje od pierwszej damy
Źródło zdjęć: © East News
Dominika Czerniszewska

24.06.2020 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dorota Wellman napisała felieton, w którym podzieliła się swoimi oczekiwaniami wobec pierwszej damy. " Chciałabym, by miała swoją misję" - oznajmiła.

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami. Na łamach "Wysokich Obcasów" ukazał się więc felieton Doroty Wellman. Napisała w nim, że obecnie bardzo uważnie przypatruje się kandydatkom na pierwsze damy. Dziennikarce zależy na tym, aby żona prezydenta "nie tylko żyła na koszt podatników", lecz miała swoją misję. Po prostu swoją kadencją przysłużyła się Polakom.

Dorota Wellman o Agacie Kornhauser-Dudzie

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla o2.pl, ulubienicą Polaków wciąż jest Jolanta Kwaśniewska. Z wynikiem 48,1 proc. w tyle pozostawiła inne pierwsze damy. Drugie miejsce, z wynikiem z 20,6 proc., zajęła Agata Kornhauser-Duda.

Do powyższego sondażu odniosła się Wellman, która porównała Agatę Kornhauser-Dudę do Jolanty Kwaśniewskiej. "Organizowała spotkania na wysokim szczeblu, udzielała się charytatywnie, zwracała uwagę na ważne problemy społeczne" - tak określiła żonę następczynię Danuty Wałęsy.

Natomiast zdaniem dziennikarki Agata Kornhauser-Duda "pełni funkcję dekoracyjną i chętnie korzysta z prezydenckiego biura podróży. Co możemy powiedzieć o aktywności obecnej prezydentowej? Że zmieniła sukienkę?".

Źródło: "Wysokie Obcasy"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (247)
Zobacz także