Trwa ładowanie...
d35r4c4
Drogi znaczy dobry? Wiemy, co powinien zawierać krem

Drogi znaczy dobry? Wiemy, co powinien zawierać krem

Firma, marka, cena, działanie. Czasami wybór kremu do pielęgnacji twarzy do najprostszych nie należy. Poza dobraniem go do naszej cery należy również zwrócić uwagę na skład. Czego szukać?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d35r4c4

Ważniejsze niż nazwa firmy są różne składniki, które znajdują się w kosmetykach, bo to one tak naprawdę działają – mówi newsrm.tv dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog.

Jeżeli chodzi o składniki, to przede wszystkim przy skórze dojrzałej powinniśmy szukać tych składników, które udowodniono, że działają. Jest to np. witamina C, retinol, kwas hialuronowy, który świetnie nawilża. Warto także korzystać z różnych peptydów, bardzo nowoczesnych substancji, które stymulują skórę do odbudowy i do lepszej regeneracji.

- Zwróćmy też uwagę, czy te składniki mają prawo dostać się do skóry. Zwykle obiecują, że zrobią coś w skórze, a zwykły kosmetyk tam bardzo ciężko się dostaje. Poszukajmy też w takim kosmetyku jakichś transporterów, które rzeczywiście mogłyby zaprowadzić cząsteczki działające głębiej do skóry – dodaje Maria Noszczyk.

d35r4c4

Podziel się opinią

Share
d35r4c4
d35r4c4