UrodaDruga broda? Poznaj sposoby na cofnięty podbródek

Druga broda? Poznaj sposoby na cofnięty podbródek

Ładny i regularny owal twarzy to także jędrny i sprężysty podbródek. Niestety wiele osób boryka się z problemem podwójnego podbródka, który nie wygląda atrakcyjnie i dodaje lat. I wbrew pozorom nie są to tylko panie w średnim wieku z nadwagą. Powodów pojawienia się tzw. „indyczej szyi” może być wiele.

Druga broda? Poznaj sposoby na cofnięty podbródek
Źródło zdjęć: © 123RF

30.06.2018 | aktual.: 02.07.2018 12:21

Dlaczego pojawia się podwójny podbródek?

Drugi podbródek to nadmiar skóry i tłuszczu pod brodą, a także związany z tym brak wyraźnie zarysowanej linii żuchwy. Może być wywołany przez kilka czynników: uwarunkowania genetyczne, nadwaga, upływ czasu (starzenie się), niewłaściwa postawa ciała, nadmierne opalanie, niezdrowy tryb życia (przede wszystkim palenie papierosów, spożywanie za dużo węglowodanów i brak ruchu).

Jak pozbyć się drugiej brody?

Druga broda to bardzo trudny przeciwnik. Warto jednak podjąć tę nierówną walkę i spróbować pozbyć się kłopotu. Cofnięty podbródek możemy zniwelować dzięki codziennym ćwiczeniom i dbaniu o siebie. Gdy jednak drugi podbródek jest w bardzo zaawansowanym stanie, konieczna będzie wizyta w salonie medycyny estetycznej. Jak się pozbyć drugiej brody? Wszystko zależy od przyczyny jej powstania.

  • Genetyka – jedynym rozwiązaniem są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Ratunkiem może okazać się lipoliza iniekcyjna, która polega na wstrzyknięciu substancji rozpuszczającej tłuszcz. Zabieg jednak trzeba powtórzyć od 4 do 6 razy, ponieważ jednorazowo można podać niewielkie ilości preparatu. Natomiast natychmiastowy efekt daje liposukcja, czyli odessanie tłuszczu z problematycznego obszaru. Można także skorzystać z lipolizy laserowej, w trakcie której laser rozbija komórki tłuszczowe, a jednocześnie wpływa na powstawanie nowych włókien kolagenowych. Innym sposobem na podwójny podbródek są nici liftingujące i nici poprawiające napięcie skóry.
  • Niezdrowy tryb życia, wady postawy – w przypadku kiedy druga broda powstała przez naszą własną nieuwagę, należy codziennie poświęcić około 10 minut na proste ćwiczenia ułatwiające pozbycia się cofniętego podbródka. Wystarczy przez kilka sekund kręcić głową w prawo i w lewo (przy wyprostowanej posturze), szeroko otwierać usta i trzymać je w tej pozycji przez kilkanaście sekund, a także używać mięśni języka. Szyja i szczęka mają wiele wspólnych połączeń nerwowych – praca jedną częścią ciała pozytywnie wpływa na drugą.
  • Zaniedbanie pielęgnacji ciała – pomocne przy walce z cofniętym podbródkiem mogą być masaże szyi i okolic brody. Delikatne masowanie można od razu połączyć z nakładaniem odpowiedniego kremu pielęgnacyjnego. Druga broda może zniknąć (albo wyraźnie się zmniejszyć), jeśli w stosowanym przez nas kremie do twarzy i szyi znadą się peptydy, które wnikają głęboko w skórę oraz pobudzają procesy odbudowy włókien kolagenowych i elastynowych. Poza tym cennym składnikiem są przeciwutleniacze, które korzystnie wpływają na opóźnianie procesów starzenia się skóry. Warto także szukać preparatów z takimi czynnikami aktywnymi, jak witamina A, witamina C, witamina E oraz kwas linolowy, które pobudzają produkcję kolagenu. Z kolei koenzym Q10 opóźnia rozpad włókien kolagenowych w naskórku, a także chroni skórę przed uszkodzeniami powodowanymi przez promieniowanie słoneczne.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)