Lipoliza laserowa, czyli liposukcja przy pomocy lasera
Lipoliza laserowa to obecnie jedna z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego tłuszczu z organizmu. Jest zabiegiem mało inwazyjnym i pozwala nie tylko na pozbycie się tłuszczu, ale również na odmłodzenie skóry.
26.06.2018 | aktual.: 29.07.2018 22:22
Lipoliza laserowa - czym jest?
Lipoliza laserowa to zabieg, w którym stosowane jest promieniowanie laserowe działające na komórki tłuszczowe. W odróżnieniu od lipolizy iniekcyjnej, lipoliza laserowa ma działania nie tylko odtłuszczające, ale również odmładzające i ujędrniające skórę. Wytworzone przez laser ciepło stymuluje organizm do produkcji zwiększonej ilości kolagenu i elastyny.
Podczas zabiegu lipolizy laserowej wykonywane jest niewielkie nacięcie, najczęściej w miejscu załamania skóry, by później nie była widoczna blizna. Przez nacięcie lekarz wprowadza do organizmu cienki światłowód, a następnie za pomocą lasera doprowadza do rozbicia komórek tłuszczowych i uwolnienia trójglicerydów. Komórki tłuszczowe są następnie usuwane z organizmu albo poprzez transport do wątroby i usunięcie w procesie metabolicznym albo poprzez odessanie cewnikiem.
Lipoliza laserowa - kto powinien skorzystać z zabiegu?
Podczas zabiegu lipolizy laserowej usuwane jest znacznie więcej tłuszczu niż w przypadku lipolizy iniekcyjnej. Mimo to, należy pamiętać, że lipoliza laserowa jest zabiegiem modelującym sylwetkę, a nie odchudzającym. Z zabiegu mogą skorzystać nie tylko osoby chcące usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, ale także pacjenci po liposukcji. W wyniku zabiegu odsysania tłuszczu na skórze pozostają liczne nierówności, które za pomocą lipolizy laserowej mogą zostać usunięte.
Lipolizy laserowej powinny unikać osoby chorobami wątroby, skóry, tarczycy i układu krążenia. Nie zaleca się jej stosowania dla osób z niewydolnością nerek, cukrzycą oraz zaburzeniami krzepnięcia krwi.
Warto pamiętać, by przed zabiegiem wykonać badania krwi i moczu. Co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem należy również rzucić palenie, a na sześć godzin przed wizytą w gabinecie nie wolno jeść i pić przez sześć godzin.
Efekty lipolizy laserowej
Lipoliza laserowa umożliwia usunięcie nadmiaru tłuszczu z brzucha, pośladków, ramion, ud, pleców, talii, kolan oraz klatki piersiowej, co jest przydatne podczas usuwania ginekomastii u mężczyzn. Za pomocą lasera modelowana jest również twarz. Lipoliza likwiduje worki pod oczami, drugi podbródek oraz tzw. chomiki, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej na policzkach.
Stosowanie lipolizy laserowej zaleca się osobom, które chcą zwalczyć cellulit i poprawić ogólną jędrność skóry. Po zastosowaniu zabiegu czasami stosowany jest kostium uciskowy. Zaleca się delikatny masaż, czasami konieczna jest również kuracja antybiotykowa. Zaletą lipolizy laserowej jest fakt, że w przypadku ponownego przytycia, tłuszcz nie będzie odkładał się w tym samym miejscu co wcześniej.
Lipoliza laserowa - cena
Największą wadą lipolizy laserowej jest jej koszt. Chociaż często dla uzyskania pożądanego efektu wystarczy jeden zabieg, to koszt lipolizy laserowej to nawet 8 tysięcy złotych. Zabieg trwa około 1-2 godziny, w zależności od ilości tłuszczu i fragmentu ciała.