ModaDuet Loft 37: fantazyjne buty w rajskich kolorach

Duet Loft 37: fantazyjne buty w rajskich kolorach

Duet Loft 37: fantazyjne buty w rajskich kolorach
Źródło zdjęć: © conceptshop.pl
19.04.2013 12:55, aktualizacja: 24.04.2013 11:02

Malarka i prawniczka, przyjaciółki, które postanowiły stworzyć wspólnie coś nowego i.. zaczęły projektować buty. Jak zaczęła się ich przygoda z modą i co sprawia im największą frajdę w projektowaniu - o tym opowiedziały Wirtualnej Polsce.

Malarka i prawniczka, przyjaciółki, które postanowiły stworzyć wspólnie coś nowego i... zaczęły projektować buty. Tak powstała marka LOFT37. Jak zaczęła się ich przygoda z modą, w jaki sposób widzą swoją przyszłość i co sprawia im największą frajdę w projektowaniu - o tym opowiedziały Wirtualnej Polsce.

Kim jesteście?
Joanna Trepka: Jesteśmy założycielkami LOFT37.PL i dbamy o rozwój marki. Dodatkowo jesteśmy przyjaciółkami, kobietami pracującymi, które chcą być samodzielne, same decydować o sobie. Dzięki ciężkiej pracy osiągnąć sukces, zbudować silny brand. Mamy wielkie plany i marzenia. Nie boimy się o nich mówić głośno. Planujemy podbój świata i wszechświata! ;-)

Malarka i prawniczka to całkiem ciekawa konfiguracja – jak się to zaczęło? Skąd pomysł, żeby wspólnie zająć się projektować buty?

Zaczęło się bardzo spontanicznie – połączyły nas przyjaźń i miłości do pięknych butów. Miałyśmy w sobie ogromną chęć tworzenia. Nasza konfiguracja jest idealna. Uzupełniamy się w 100%. Mamy podobne podejście do świata, ludzi. Łączą nas takie same ambicje.

A jak się poznałyście?

Znamy się od 4 lat. Poznałyśmy się przez narzeczonego Pauliny. Impulsem do założenia firmy była potrzeba stworzenia czegoś fajnego, wyrwania się z naszych dotychczasowych prac, w których byłyśmy wypalone. Szukałyśmy dobrego pomysłu i go znalazłyśmy. Loft wymaga bardzo dużo pracy, dlatego musiałyśmy porzucić nasze dotychczasowe zajęcia. Paula czasami jednak projektuje. Robi to fantastycznie. Szkoda byłoby, żeby przestała tworzyć piękne wnętrza…

A skąd nazwa?

Wzięła się z zamiłowania do architektury loftowej, a także towarzyszącej jej stylistyce, klimatowi. 37 to natomiast idealny rozmiar buta, zawsze prezentowany na targach. To też numer buta każdej z nas ;)

Z jakich założeń korzystacie przy tworzeniu kolekcji?

Zależy nam, żeby tworzyć rzeczy, które same chciałybyśmy nosić. Co tu dużo mówić, dzięki Loft realizujemy nasze obuwnicze marzenia. Obserwujemy klientki, kobiety i otaczającą nas rzeczywistość. Szukamy inspiracji dosłownie wszędzie. Zawsze chcemy żeby nasza kolekcja była "jakaś", żeby miała historię. Ważne jest pomysł i spójność. Oczywiście obserwujemy światowe wybiegi, bo to bardzo ważne. Podążamy za trendami. Nie chcemy, aby Polki były w tyle!

Jakbyście określiły styl obecny w waszych projektach? Dla kogo one są?

Nasze buty są dla kobiet, które kochają piękne rzeczy, wysokiej jakości wykonanie i skórę. Tworzymy nasze produkty dla nastolatek podążających za trendami, świadomych siebie kobiet, a także wystrzałowych babć .

Co sprawia wam w pracy największą frajdę?

Zabawa formą, kolorem. Patrzenie na to jak coś się ,,rodzi” na naszych oczach. Zdecydowanie tworzenie koncepcji a potem kolekcji jest najfajniejsze!

Jak chcecie być postrzegane?

Chcemy być inspiracją dla innych. Zależy nam, żeby nasza marka wzbudzała w ludziach pozytywne emocje. Była kojarzona z dobrymi pomysłami i z kreatywnością.

Czym jest dla was moda? Co was inspiruje?

Pasją, czymś co towarzyszy nam na każdym kroku. Jest również wielkim wyzwaniem. Piękno, mądrość, dobroć oraz pozytywne szaleństwo.

Co jest ważniejsze – design czy jakość produktu?

Ważne, aby umiejętnie to połączyć. My to potrafimy :). Design i jakość to nasz znak rozpoznawczy. Niestety, niektórzy źle interpretują słowo "design" i w konsekwencji, co tu dużo mówić, robią słabe rzeczy.

Czym może wygrać niezależny projektant z sieciówkami w walce o klienta?

Jakością oraz oczywiście swoimi niestandardowymi projektami. Ludzie nie chcą być klonami, cenią indywidualność.

Co się zmieniło w waszym życiu odkąd pojawił się na świecie LOFT37.PL?

Dosłownie wszystko! Życie pędzi szalonym tempem, co bardzo nam się podoba. Spotykamy mnóstwo fascynujących ludzi, rozwijamy się zawodowo, uczymy wielu rzeczy, ale przede wszystkim budujemy naszą markę. Loft to nasze wspólne dziecko. Wspaniale obserwować, jak każdego dnia rośnie w siłę! Prowadzenia biznesu nie jest rzeczą łatwą. Odkrywamy jego dobre, ale także i złe strony. Każde doświadczenie jest jednak dla nas bardzo ważne. Dodatkowo kontakt z ludźmi, zarządzanie personelem. Uczymy się również pokory i cierpliwości. Nie wszystko można zrobić od razu.

Jak wygląda wasz plan dnia?

Nasz plan dnia jest bardzo napięty. Spotykamy się po 9 w biurze. Zwykle mamy dużo spotkań. Biegania, pracy papierkowej, koncepcyjnej. Dzień pracy kończymy zwykle około 20. Każda z nas uzależniona jest od firmowej skrzynki i Skype’a. Można więc powiedzieć, że po przyjściu do domu nadal jesteśmy w pracy. Mamy 1000 pomysłów na minutę i każdy konsultujemy. Bywa, że po całym wspólnie spędzonym dniu, omawiamy przez telefon koncepcje, które wpadły nam do głowy w trakcie drogi powrotnej. Oczywiście nie muszę dodawać, jak bardzo uciążliwe jest to dla naszych partnerów ;)

Czy prowadzenie firmy pozwala Wam na realizacje jeszcze innych pasji? Jak spędzacie wolny czas?

Taką pracę ciężko pogodzić z życiem prywatnym, ale staramy się. Uwielbiamy podróże, teatr, kino, dobrą książkę i wystawę. Paulina to super narciarka, więc kilka razy w roku odwiedza góry. Ja natomiast rok temu odkryłam uroki siłowni (wcześniej byłam strasznym leniem w tym temacie). Kiedy mam wolny czas, idę na trening do mojego trenera! Tzn. od października nie chodzę, bo jestem w ciąży, ale po porodzie z pewnością wrócę najszybciej, jak to będzie możliwe :-)

Jaka jest Wasza nowa kolekcja?

Kolekcja GANGSTA PARADISE to bogactwo modeli, które trudno zaszufladkować w sztywne ramy, czy trendy. Inspiracją przy tworzeniu linii był wymuskany look sycylijskiego, czy nowojorskiego mafiosa oraz jego stylowej kobiety. Jako niepokorne charaktery, lubimy zabawę formą i barwą. Dlatego nasze buty proponujemy w setce rajskich kolorów. Zgodnie z filozofią LOFT37.PL, nie narzucamy ostatecznej wizji buta. Tu kreatorem jest przede wszystkim fantazja klientki, która ostatecznie decyduje jak będą wyglądały jej nowe buty. Ze swojej strony gwarantujemy świeży styl, wygodne fasony i doskonałe materiały. W kolekcji do wyboru mamy ponad czterdzieści modeli. Gdy dodamy do tego blisko setkę skór, kilkadziesiąt różnokolorowych dodatków (także gangsterski pistolet) oraz możliwość indywidualnego haftu możemy stworzyć nieskończoną ilość niepowtarzalnych par butów. Tak ogromny potencjał ma jedynie LOFT37.PL.

Jak widzicie waszą markę za kilka lat?

Daleko, daleko. Za morzami i rzekami :). Będzie to marka silna i rozpoznawalna! Proszę nam wierzyć – z naszymi pomysłami zajdziemy bardzo daleko.

Pozdrawiamy wszystkich czytelników Wirtualnie Polska i zapraszamy na conceptshop.pl

(mz/pho)

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także