Duże walizki na kółkach idealne w daleką podróż. Teraz w promocji

Duże walizki na kółkach idealne w daleką podróż. Teraz w promocji

Duże walizki na kółkach idealne w daleką podróż. Teraz w promocji
Źródło zdjęć: © WP.PL
08.11.2019 12:24

Nowoczesne, wytrzymałe walizki chronią nasze osobiste przedmioty przed zniszczeniem podczas podróży. Są również łatwe w przenoszeniu dzięki wygodnym kółkom i ergonomicznym, wysuwanym rączkom. Wybierasz się w daleką podróż? Sprawdź, jaką walizkę wybrać.

Samolotem najlepiej, czyli waga i rozmiary

Każda linia lotnicza ma swoje limity bagażu podręcznego i rejestrowanego, które należy sprawdzać za każdym razem, kiedy wybieramy się w podróż samolotem. Walizka nie może więc przekraczać podanych przez przewoźnika rozmiarów oraz wagi, co może być problematyczne, zwłaszcza jeśli mamy sztywną, wykonaną z twardych materiałów walizkę, która sama w sobie może być całkiem ciężka, bez względu na to, ile rzeczy znajduje się w środku. Taka jednak będzie najlepszym wyborem do samolotu, ponieważ jest bardzo trwała i nie zniszczy się szybko pod naporem innych walizek. Najpopularniejsze linie lotnicze dopuszczają do przewożenia walizki o rozmiarach ok. 55 x 35 x 25 cm (plus-minus kilka centymetrów) jako bagaż podręczny. Waga jest zróżnicowana, bo może wynosić od ok. 8 kg do nawet ok. 20 kg.

Inne zasady obowiązują w przypadku bagażu rejestrowanego, który oczywiście może być większy. Popularne linie lotnicze dopuszczają maksymalną wagę ok. 20-23 kg, ale za to wymiary są bardzo zróżnicowane (zwykle suma długości walizki nie może przekraczać 158 cm, ale to też zależy od klasy oraz rodzaju lotu). Jeśli wybieramy się na urlop na dłużej niż tydzień, warto zabrać ze sobą dużą walizkę, o wysokości powyżej 70 cm.

Twarde, półtwarde czy miękkie?

Była już mowa o tym, że twarde walizki są bardzo dobrym rozwiązaniem do dalekich podróży, ponieważ są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymują ogromny nacisk. Wykonuje się je z wytrzymałych materiałów syntetycznych, np. ABS-u, poliwęglanu czy włókna szklanego. Walizki dzieli się również na półtwarde i miękkie, przy czym te dwa rodzaje bywają nieco mniej trwałe, ale za to nadają się do przewożenia rzeczy niekruchych i elastycznych w układaniu, np. ubrań. Walizki miękkie mogą jednak się przecierać i drzeć, niemniej można je łatwo przywrócić do pierwotnego kształtu.

Walizki miękkie oraz półtwarde również wykonuje się z odpornych, wodoszczelnych materiałów syntetycznych. Miękkie egzemplarze mogą być uszyte z nylonu, natomiast do produkcji modeli półtwardych wykorzystuje się często specjalne tworzywo EVA (Ethylene Vinyl Acelate).

Solidne kółka, czyli walizka łatwa w przenoszeniu

By walizka służyła jak najdłużej, warto też zwracać uwagę na kółka. Każdy podróżnik wie, że kółka pozwalają na swobodne przenoszenie nawet największego bagażu. Z tego względu więc powinny być mocne i porządnie wykonane. Lepiej zrezygnować z plastikowych modeli, które mogą łatwo popękać po najechaniu na nierówne podłoże, a postawić na te kauczukowe z łożyskiem. Najlepiej sprawdzą się kółka obrotowe, którymi łatwo będzie wymanewrować.

Artykuł stanowi część działań promocyjnych realizowanych z partnerami zewnętrznymi