Trwa ładowanie...
d3oty8v

Dyrektorka LOT-u opublikowała zdjęcia pracowników British Airways. Polski przewoźnik już prowadzi śledztwo

Dyrektorka LOT-u opublikowała na swoim profilu wpis, który przyciągnął międzynarodową uwagę. Katarzyna Richter skrytykowała wygląd pracowników linii lotniczych British Airways i zamieściła ich zdjęcia wykonane z ukrycia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LOT prowadzi śledztwo w sprawie komentarza dyrektorki
LOT prowadzi śledztwo w sprawie komentarza dyrektorki (123RF)
d3oty8v

Zdjęcia pracowników British Airways

Dyrektor operacyjna LOT Cabin Crew, Katarzyna Richter, zamieściła na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z lotu liniami British Airways. W opisie skrytykowała wygląd pracowników BA i podała w wątpliwość ich kompetencje zawodowe.

"Niewypastowane buty, dziury w rajstopach, opinający się mundur, podwójny podbródek, psujące się i nierówne zęby, fryzura w nieładzie" - napisała. "Jeśli o resztę obowiązków dbają jak o swój wygląd to... nie, nie poddam się efektowi aureoli i nie będę wyciągać wniosków dotyczących kompetencji zawodowych na podstawie wyglądu".

d3oty8v

LOT prowadzi śledztwo

Choć sam post został już usunięty, zrzuty ekranu wciąż można znaleźć w mediach społecznościowych. O sprawie Richter pisze m.in. Fly Guy, który skrytykował zachowanie polskiej dyrektorki.

"Zastanawiam się czy Katarzyna pomyślała, jakie konsekwencje będą miały jej słowa i zdjęcia dla jej kolegów z British Airways, kiedy postanowiła użyć hasztagów takich, jak #BritishAirways i #CabinCrew, by jej prześladowanie dotarło do jeszcze większej liczby osób. W czasach, gdy zwraca się tyle uwagi na cyberprzemoc, można by pomyśleć, że ktoś, kto chwali się zrozumieniem kulturowym, byłby bardziej ostrożny z takim publicznym atakiem" - napisał.

d3oty8v

Mężczyźnie odpowiedział LOT, który podziękował mu za nagłośnienie sprawy. "Jako Polskie Linie Lotnicze LOT ściśle przestrzegamy zasady, by nie komentować zachowań naszych kolegów z innych linii lotniczych" - czytamy w komentarzu. "Z tego powodu aktualnie prowadzimy śledztwo w tej sprawie. Chcielibyśmy wszystkich zapewnić, że jest to dla nas bardzo poważne".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3oty8v

Podziel się opinią

Share

d3oty8v

d3oty8v