Trwa ładowanie...

Dzięki makijażowi czują się piękniejsze

Ponad połowa Polek codziennie wykonuje makijaż – pokazuje sondaż przeprowadzony przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych. Co trzeciej na dobrym makijażu zależy tak bardzo, że na jego zrobienie poświęca nawet 20 minut.

Dzięki makijażowi czują się piękniejszeŹródło: 123RF
d2kpeo7
d2kpeo7

Ponad połowa Polek codziennie wykonuje makijaż – pokazuje sondaż przeprowadzony przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych. Co trzeciej na dobrym wyglądzie zależy tak bardzo, że na jego zrobienie poświęca nawet 20 minut.

Z badania przeprowadzonego przez IIBR (Grupa IQS) wynika, że najczęściej, czyli codziennie lub prawie codziennie malują się kobiety w wieku od 25 do 34 lat, mieszkające w miastach i zajmujące się pracą umysłową. 16 procent Polek w ogóle się nie maluje - są to głównie niepracujące kobiety w wieku 35-50 lat.

Wykonanie codziennego makijażu zajmuje Polkom średnio 10 minut (tak deklaruje 56 procent respondentek) lub do 20 minut.

Co trzeciej Polce na dobrym makijażu zależy tak bardzo, że na jego zrobienie poświęcają nawet 20 minut. Dlaczego? Bo jak zgodnie przyznają dzięki makijażowi czują się piękniejsze, pewniejsze siebie i mogą ukryć swoje niedoskonałości.

d2kpeo7

Gdzie się malują? Choć życiowe doświadczenia uczą, że czasami nawet podczas jazdy samochodem albo komunikacją miejską, do czegoś takiego przyznaje się tylko 6 proc. Polek.

Większość robi to w domu, przed wyjściem do szkoły lub pracy. Na brak podkładu i tuszu do rzęs pozwalają sobie tylko podczas choroby (74 proc.) bądź w dni, kiedy mogą zostać w domu (71 proc.).

Eksperci przestrzegają, że z makijażem, który ma dawać kobietom poczucie piękna i dodawać im seksapilu nie wolno przesadzać. Przy zbyt wielu warstwach preparatów nałożonych na twarz skóra zwyczajnie nie może oddychać.

Statystyczna Polka ma 14 - 17 lat, kiedy zaczyna się malować. O zwyczaje makijażowe zapytano 5000 Polek. Do codziennego makijażu wystarczają popularne kosmetyki z niższej półki cenowej. 33 procent Polek wydaje na kosmetyki do makijażu od 20 - 50 złotych miesięcznie, 29 procent w drogeriach zostawia do 20 złotych, kwotę 100 złotych wydaje 11 procent respondentek.

d2kpeo7

Ulubione kosmetyki Polek to mascara, następnie podkład, błyszczyk i cień do powiek. Mimo iż lubimy się malować, większość wybiera makijaż dyskretny. Podobają nam się także oczy w gwiazdorskim stylu, czyli "smoky eyes".

Choć osiem na dziesięć Polek twierdzi, że potrafi wykonać dobry makijaż, to co trzecia ma problem z dobraniem podkładu - te liczby pochodzą z sondażu TNS OBOP.

(fot. infografika.wp.pl)
Źródło: (fot. infografika.wp.pl)

(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

d2kpeo7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kpeo7