ycipk-3sbuch

Dzień Bez Stanika 2019. Nietypowe i międzynarodowe święto

Międzynarodowy Dzień Bez Stanika wypada 30 maja. Choć to niecodzienne międzynarodowe święto. Niektóre kobiety w tym dniu decydują się na zostawienie stanika w domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Międzynarodowy Dzień Bez Stanika 2019
Międzynarodowy Dzień Bez Stanika 2019 (East News)
ycipk-3sbuch

Dzień Bez Stanika 2019. Kiedy wypada i jak obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Stanika?

30 maja w niektórych krajach obchodzony jest Dzień Bez Stanika. Wiele pań bez pozbywa się tego dnia stanika. Niektóre kobiety nawet do pracy w tym dniu wychodzą bez biustonosza .

Biust to atrybut każdej kobiety. Nieistotny jest jego kształt czy wielkość. Ważne, żeby był zdrowy i zadbany. Część pań nie ma nic przeciwko niezakładaniu stanika i uważa, że bez niego jest po prostu wygodniej. Z kolei inne nie wyobrażają sobie życia bez biustonosza, a jego noszenie jest dla nich po prostu komfortowe.

ycipk-3sbuch

Dzień Bez Stanika 2019. Historia święta

Geneza Dnia bez Stanika nie jest jednak do końca znana. Pomysł prawdopodobnie powstał w Stanach Zjednoczonych. Chociaż za oceanem obchodzony jest on nie 30 maja, a 9 lipca. Prawdopodobnie Dzień bez Stanika wymyśliły feministki już w 60. i 70. latach, które zapoczątkowały ideę porzucenia stanika. Natomiast niektórzy uważają, że Dzień Bez Stanika wymyślili mężczyźni, którzy chętnie namawiają kobiety do świętowania.

Biustonosze stały się nieoficjalnym wymogiem dla kobiet, zwłaszcza w pracy. Pojawił się również zawód brafitterki, czyli specjalistki od dobierania bielizny. Dobrze dobrany biustonosz może działać cuda. Niewłaściwy krój i rozmiar stanika może prowadzić do deformacji i obrzęków piersi oraz problemów z kręgosłupem.

ycipk-3sbuch

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Źle dobrany biustonosz szkodzi piersiom

ycipk-3sbuch
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3sbuch

ycipk-3sbuch
ycipk-3sbuch