Dzień Chłopaka już niedługo. Poznaj najciekawsze pomysły na niebanalne upominki

Dzień Chłopaka już niedługo. Poznaj najciekawsze pomysły na niebanalne upominki

Dzień Chłopaka już niedługo. Poznaj najciekawsze pomysły na niebanalne upominki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.09.2019 15:31, aktualizacja: 18.09.2019 16:07

Zapominalskim przypominamy, że 30 września przypada w Polsce święto wszystkich facetów — i tych małych, i tych znacznie starszych. Choć Dzień Chłopaka nie jest tak znany, jak Dzień Kobiet, to także warto go uczcić w wyjątkowy sposób. Nasza inspiracja to słodkie upominki.

Dla osób, które uwielbiają słodkości

Słodycze to jeden z upominków, którym dajemy bliskim do zrozumienia, że są dla nas ważni i że wiemy, co lubią najbardziej. Zarówno słodka zawartość, jak i odpowiednie opakowanie mogą być dopasowane do okazji – np. do zbliżającego się święta chłopczyków, chłopców i chłopaków.

Słodki upominek na Dzień Chłopaka

Niektórzy obchodzą to święto bez względu na wiek. Słodkości warto prezentować zarówno dziecku, jak i tacie czy dziadkowi tak, aby także dojrzałe osoby mogły znów poczuć się ''chłopakiem". Wystarczy drobiazg, aby wywołać uśmiech na twarzy kogoś, kto jest dla nas ważny. Przykładem mogą być czekoladowe telegramy, lizaki, figurki z czekolady o fantazyjnych kształtach lub pudełka oryginalnych pralin.

Popularyzacji Dnia Chłopaka (choć nazwa może być myląca, jest to zarówno święto chłopców, jak i mężczyzn) w znacznym stopniu pomaga aktywne obchodzenie go w szkołach. Świętowanie odbywa się na różne osoby: czasem to wspólne wyjście do kina całą klasą, a czasem przeprowadzona przez dziewczynki składka na drobne upominki dla szkolnych kolegów. Jej wysokość wynika często z proporcji w grupie między liczbą chłopców i dziewczynek. Uznaje się, że powinna być symboliczna, ale to nie wyklucza tego, aby sprezentować komuś coś nietypowego. Miły prezent z czekolady to koszt już od kilku zł.

Dla kreatywnych

Czekolada jest surowcem, z którego można wykonać niemal dowolny kształt. Z pewnością wiele osób ucieszy się prezentem w postaci czekoladowych figurek. Jedno jest pewne – taki upominek trudno zapomnieć, bo łączy przyjemność jedzenia słodyczy z zaskoczeniem wywołanym nietypową formą figurki. A może kup chłopakowi BMW?

Sposób na udany upominek?

W wyborze prezentu warto kierować się kilkoma prostymi wskazówkami. Trudno odpowiedzieć sobie na pytanie: czy taki prezent na pewno spodoba się obdarowanej osobie, ale nietrudno dowiedzieć się, jakie są jej ogólne zainteresowania, wiek czy wykonywany zawód. Fan sportu lub motoryzacji będzie zachwycony czekoladową piłką albo małym modelem samochodu.

Większą trudność może nam sprawić próba odgadnięcia marzeń osoby, dla której szykujemy upominek. Podobno właśnie to powinno nas kierować w wyborze prezentu: chęć spełnienia choćby najmniejszego z jej pragnień. Prezent w postaci degustacyjnych czekoladek o smakach z innych kontynentów z pewnością przypadnie do gustu osobie marzącej o dalekich podróżach, a narzędzia z czekolady komuś, kto marzy o własnym warsztacie samochodowym. Takich inspiracji są setki!

Podaruj odrobinę słodkiego szczęścia

Oczywiście nie trzeba szukać okazji ku temu, aby powiedzieć komuś, że go kochamy, pamiętamy o nim i myślimy. Wybór smakowitych i pomysłowych inspiracji jest znacznie większy, a jeśli szukasz czegoś na dowolną, inną okazję (imieniny cioci, ślub koleżanki, rocznica ślubu rodziców – dowolnie), z pewnością wysokojakościowe łakocie o wysokiej zawartości aksamitnego i aromatycznego masła kakaowego o przeróżnych formach sprawdzą się doskonale.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także