Trwa ładowanie...
d21mqwc

Dzień Chłopaka. Prezenty, historia, tradycja

Dzień Chłopaka zbliża się wielkimi krokami. To zawsze duże wydarzenie we wszystkich szkołach, ale i dorosłe kobiety starają się dać drobne prezenty swoim partnerom czy kolegom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień Chłopaka 2019
Dzień Chłopaka 2019 (123RF)
d21mqwc

Dzień Chłopaka to święto, które obchodzimy w Polsce 30 września. Zazwyczaj jest to wyjątkowy dzień w szkołach. Wtedy dziewczynki i nastolatki kupują kolegom drobne upominki i organizują specjalne gry i zabawy. Zazwyczaj chłopcy dostają w tym dniu od swoich koleżanek słodycze czy gadżety. Co ciekawe, w odróżnienia od Dnia Kobiet, Dzień Chłopaka nie jest oficjalnym świętem, dlatego nie w każdym kalendarzu jest oznaczone.

Dzień Chłopaka jest też obchodzony w różnych dniach w zależności od państwa. Przykładowo w Wielkiej Brytanii chłopakom składa się życzenia 5 kwietnia, w Japonii 5 maja, a na Malcie 7 lutego. Zanim kupimy więc prezent zagranicznemu koledze, sprawdźmy lepiej, czy będzie on wiedział, z jakiej okazji go dostanie.

Dzień chłopaka – prezenty

Chociaż Dzień Chłopaka kojarzy się zazwyczaj z czasami szkolnymi, coraz częściej dorosłe kobiety chcą obdarować swoich kolegów czy partnerów drobnymi prezentami. Zazwyczaj są to kosmetyki, gadżety czy bilety do kina lub na wydarzenie sportowe. Ze względu na to, że Dzień Chłopaka zbiega się z początkiem jesieni, mężczyźni często dostają też praktyczne upominki w postaci szalików czy czapek.

d21mqwc

Te kobiety, które są w bliżej relacji z partnerami, często decydują się na bardziej wyszukany prezent. Wtedy mężczyźni w upominkowej torbie mogą znaleźć zegarek, krawat czy perfumy. Nie zawsze chodzi jednak o to, by kupować drogie przedmioty. Czasami oprawione zdjęcie czy własnoręcznie ugotowana kolacja będzie dużo bardziej wartościowym prezentem niż nawet najbardziej kosztowne upominki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Klątwa Frykowskich". Maja Frykowska tłumaczy swoją burzliwą przeszłość:

d21mqwc

Podziel się opinią

Share
d21mqwc
d21mqwc