Blisko ludziDzień Ojca 2018. Jakie życzenia chciałby usłyszeć twój ojciec

Dzień Ojca 2018. Jakie życzenia chciałby usłyszeć twój ojciec

Dzień Ojca 2018. Jakie życzenia chciałby usłyszeć twój ojciec
Źródło zdjęć: © 123RF
Przemysław Bociąga
21.06.2018 10:16, aktualizacja: 22.06.2018 09:37

Dzień Ojca 2018 zbliża się wielkimi krokami. Choć przez chwilę przeżyliśmy moment paniki myśląc, że Dzień Ojca wypada 17 czerwca (bo wypada – w Ameryce), w rzeczywistości będzie on w niedzielę 23 czerwca 2018. Tego dnia wszyscy złożymy naszym ojcom życzenia. Co najbardziej chcieliby usłyszeć?

Życzenia na Dzień Ojca przybierają często formę wierszyków, które wygodnie wysłać SMS-em, rozwiązując tym samym za pomocą gotowca problem, który ma wielu z nas. Wierszyki na Dzień Ojca nie są jednak dobrym rozwiązaniem, świaczą bowiem o czymś, co można uznać za epidemię naszych czasów: dystansie, który jest między nami i naszymi ojcami. Gdyby go nie było, czemu mielibyśmy bowiem zasłaniać się wierszykami zamiast złożyć dobre, osobiste życzenia na Dzień Ojca.

Co więc nasi ojcowie chcą od nas usłyszeć? Jakie będą te najlepsze, wymarzone życzenia na Dzień Ojca? Odpowiedzi jest na pewno tyle, ilu ojców i dzieci. Warto pomyśleć nad takimi:

• "Chciałbym, żebyś był tu ze mną". Bo często jesteśmy daleko. Bo mija już dziesięć, piętnaście lat odkąd wyprowadziliśmy się z domu, nierzadko do innego miasta, a nawet jeśli nie, praca, hobby i nasze własne dzieci pochłaniają nas do tego stopnia, że myślimy tylko "nie mam czasu, by spędzić go z ojcem" albo "przecież nie ucieknie". Problem w tym, że kiedyś ucieknie na zawsze.

• Pociechy z wnuków. Bo twój ojciec nie straci nigdy nadziei, że kiedyś doczeka się wnuków, ewentualnie że kiedyś jeszcze będzie miał z nich pociechę. Ale nadzieję tę warto podsycać.

• Taaaaakiej ryby. Bo twój ojciec zasługuje na chwilę naprawdę satysfakcjonującego czasu, choćbyś naprawdę nie miał pojęcia, jak można siedzieć cały dzień na składanym krzesełku i moczyć w wodzie sznurek zawieszony na kiju (albo: rozbierać i składać od nowa tego gruchota. Albo: grzebać w skupie złomu. Albo: dłubać w ziemi na działce i budować szopę).

• Godnej emerytury. Pamiętaj: nasi ojcowie pracowali być może przez całe życie ciężej, niż my kiedykolwiek będziemy pracować. Robili to po to, żeby zostawić nam lepszy świat. I chociaż w tej kwestii zostawili nam jeszcze trochę do zrobienia, warto docenić ich wysiłki.

• Pociechy z dzieci. Bo zawsze warto wierzyć, że jeszcze wyjdziemy na ludzi, z których nasz ojciec mógłby być dumny.

A jakie życzenia wy zamierzacie złożyć waszym ojcom na Dzień Ojca 2018? Piszcie do nas przez dziejesie.wp.pl