GwiazdyDziś 75. urodziny obchodziłaby Maria Kaczyńska. W piękny sposób przypomniała o nich jej córka

Dziś 75. urodziny obchodziłaby Maria Kaczyńska. W piękny sposób przypomniała o nich jej córka

Dziś 75. urodziny obchodziłaby Maria Kaczyńska. W piękny sposób przypomniała o nich jej córka
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Paulina Brzozowska

21.08.2017 08:13, aktual.: 21.08.2017 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

21 sierpnia to szczególny dzień dla rodziny Kaczyńskich. To właśnie data urodzin Marii Kaczyńskiej, która w tym roku obchodziłaby je po raz 75. Przypomniała o tym jej córka, Marta, która na swoim profilu na Facebooku podzieliła się przepięknym zdjęciem mamy.

Była cierpliwą matką, która szyła ubranka dla lalek, a z drugiej strony kategorycznym rodzicem i doskonałym kierowcą. W swoich pamiętnikach z lat młodości nigdy nie koloryzowała i była nad wyraz szczera, w czasach studenckich marzyła o podróżach i chciała zostać au pair. Jej plany zmieniły się, kiedy w 1978 roku wyszła za mąż za Lecha Kaczyńskiego, przyszłego prezydenta Polski.

Nie była jednak typem żony czekającej na męża z obiadem. Ceniła sobie niezależność, jednak bardzo mocno wspierała Lecha w karierze zawodowej i dbała o jego wizerunek. W wywiadzie dla WP Kobieta Marta Kaczyńska opowiada, że Maria rozpoczynała każdy dzień od przeglądu prasy, była na bieżąco z informacjami z kraju i ze świata. Z opiniami męża najczęściej się zgadzała, ale miała również swoje zdanie na wiele tematów.

Jej córka wspomina ją jako wspaniałą matkę, która była dla niej wzorem i z której chciałaby brać przykład jako rodzic dla swoich dzieci. Polacy również wspominać ją będą zawsze jako osobę ciepłą i wrażliwą, ale również niezwykle elegancką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (57)
Zobacz także