Trwa ładowanie...
d1qb7x5

Dziś 75. urodziny obchodziłaby Maria Kaczyńska. W piękny sposób przypomniała o nich jej córka

21 sierpnia to szczególny dzień dla rodziny Kaczyńskich. To właśnie data urodzin Marii Kaczyńskiej, która w tym roku obchodziłaby je po raz 75. Przypomniała o tym jej córka, Marta, która na swoim profilu na Facebooku podzieliła się przepięknym zdjęciem mamy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maria Kaczyńska zginęła w katastrofie smoleńskiej
Maria Kaczyńska zginęła w katastrofie smoleńskiej (ONS.pl)
d1qb7x5

Była cierpliwą matką, która szyła ubranka dla lalek, a z drugiej strony kategorycznym rodzicem i doskonałym kierowcą. W swoich pamiętnikach z lat młodości nigdy nie koloryzowała i była nad wyraz szczera, w czasach studenckich marzyła o podróżach i chciała zostać au pair. Jej plany zmieniły się, kiedy w 1978 roku wyszła za mąż za Lecha Kaczyńskiego, przyszłego prezydenta Polski.

Nie była jednak typem żony czekającej na męża z obiadem. Ceniła sobie niezależność, jednak bardzo mocno wspierała Lecha w karierze zawodowej i dbała o jego wizerunek. W wywiadzie dla WP Kobieta Marta Kaczyńska opowiada, że Maria rozpoczynała każdy dzień od przeglądu prasy, była na bieżąco z informacjami z kraju i ze świata. Z opiniami męża najczęściej się zgadzała, ale miała również swoje zdanie na wiele tematów.

d1qb7x5

Jej córka wspomina ją jako wspaniałą matkę, która była dla niej wzorem i z której chciałaby brać przykład jako rodzic dla swoich dzieci. Polacy również wspominać ją będą zawsze jako osobę ciepłą i wrażliwą, ale również niezwykle elegancką.

*Zobacz też: Maria Kaczyńska o "Srebrnych jabłkach" *

d1qb7x5

Podziel się opinią

Share
d1qb7x5
d1qb7x5