Trwa ładowanie...
Megafon.pl
eddie redmayne
18-08-2014 17:04

Eddie Redmayne jako Stephen Hawking szaleje na rowerze

Wytwórnia Focus Features zaprezentowała nowe zdjęcia z filmu "The Theory of Everything" Jamesa Marsha.

Eddie Redmayne jako Stephen Hawking szaleje na rowerzeŹródło: AFP
d4sk4my
d4sk4my

Wytwórnia Focus Features zaprezentowała nowe zdjęcia z filmu "The Theory of Everything" Jamesa Marsha. Obraz koncentruje się na relacji astrofizyka Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne) z jego pierwszą żoną, Jane Wilde (Felicity Jones). Młoda para poznała się na studiach w Cambridge w latach sześćdziesiątych, a w 1965 roku pobrała się. W wieku 21 lat u naukowca zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne.

Jane opiekowała się mężem do 1991 roku, kiedy to sąd orzekł separację. W 1995 roku Hawking poślubił swoją pielęgniarkę Elaine Mason. Po rozwodzie z Mason w 2006 roku Hawking i Wilde ponownie zbliżyli się do siebie i do dziś są dobrymi przyjaciółmi.

W obsadzie filmu znaleźli się także Charlie Cox, Emily Watson, Simon McBurney, Harry Lloyd oraz David Thewlis.

d4sk4my

Za kamerą dzieła stanął James Marsh ("Człowiek na linie", "Kryptonim: Shadow Dancer"). Scenariusz, na podstawie wspomnień Jane Hawking, "Travelling to Infinity: My Life with Stephen", napisał Anthony McCarten.

Dwa nowe zdjęcia z filmu można zobaczyć poniżej:

Światowa premiera dramatu odbędzie się podczas tegorocznego Toronto International Film Festival (4-14 września). Film trafi do regularnej dystrybucji w listopadzie 2014 roku.

(Megafon.pl/ma)

d4sk4my
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4sk4my