UrodaEkologiczne zabiegi dla alergiczek

Ekologiczne zabiegi dla alergiczek

Alergie skóry dotyczą coraz większej części społeczeństwa. W dzisiejszych czasach uczulać może niemal wszystko, bo chemia towarzyszy nam na każdym kroku – jest w pożywieniu, nie brak jej w kosmetykach. Ale przecież każda z nas chce wyglądać pięknie, czy więc panie posiadające skórę skłonną do podrażnień powinny w ogóle zrezygnować z wszelkich kosmetyków i wizyt w salonach kosmetycznych?wp.pl

Ekologiczne zabiegi dla alergiczek
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

28.07.2011 | aktual.: 20.01.2012 13:31

Alergie skóry dotyczą coraz większej części społeczeństwa. W dzisiejszych czasach uczulać może niemal wszystko, bo chemia towarzyszy nam na każdym kroku – jest w pożywieniu, nie brak jej w kosmetykach. Ale przecież każda z nas chce wyglądać pięknie, czy więc panie posiadające skórę skłonną do podrażnień powinny w ogóle zrezygnować z wszelkich kosmetyków i wizyt w salonach kosmetycznych?

Oczywiście, że nie. Co więcej, skóra dobrze pielęgnowana lepiej broni się przed uczuleniem. Ekologia to odpowiedź na problem skórnych alergii. Poznaj ekologiczne zabiegi dla alergiczek. Wrażliwość skóry czy już alergia?

Wiele kobiet w różnym wieku narzeka na problemy z cerą. Najczęściej skarżą się na podrażnienia, zaczerwienienia i pieczenie skóry. Nic w tym dziwnego, patrząc na środowisko w którym przyszło nam żyć. W końcu nie zostaliśmy stworzeni do pracy w klimatyzowanym biurze, do używek i wszechotaczającej nas chemii. Skórze szkodzi też powiększająca się dziura ozonowa. Wystarczy, że idąc na plażę spryskamy się perfumami i wysypka murowana. Jednak lekkie pieczenie, krostki i miejscowe zaczerwienienie skóry nie od razu musi oznaczać alergię.

- To częsta oznaka skóry wrażliwej. Alergia to reakcja całego organizmu na alergen – skóra w wyniku kontaktu z alergenem mocno swędzi, a na skórze pojawiają się łuszczące „placki” – tłumaczy dr Klaudia Zwiorek-Czech z kliniki estetycznej Face&Body Institute. A uczulać może wszystko – czasem wcale nie kosmetyk nałożony na twarz, a na przykład zmywacz do paznokci, który miał kontakt ze skórą – na przykład przez odruchowe „drapanie”.

Statystyczna kobieta używa siedmiu kosmetyków dziennie, a taka porcja chemii może negatywnie odbić się na skórze. Uczulać mogą przede wszystkim dodatki zapachowe, ale nie tylko. Do najbardziej popularnych alergenów należy amoniak – podstawowy składnik farb do włosów, uczulają też sztuczne barwniki, olejki eteryczne i tioglikowlany, które znaleźć można w kremach do depilacji. Złym prezentem dla alergików są maskary wodoodporne, gdyż zawierają one silne substancje utrwalające. Uczulać będą błyszczące cienie do powiek, które zawierają masę perłową. Jej opiłki szkodzą cerze wrażliwej. To jedne z popularniejszych alergenów, znajdujących się w kosmetykach, ale paniom, które mają skórę bardziej wrażliwą niż mężczyźni, szkodzić może wiele innych składników. Całe szczęście na rynku dostępne są dziś biokosmetyki i w 100 procentach naturalne preparaty do pielęgnacji cery. Odpowiednio dobrane ekologiczne zabiegi i kosmetyki dla alergiczek to połowa sukcesu w walce z chorobą.

POLECAMY:

Ile natury w naturze – czyli o ekologicznych kosmetykach

Moda na ekologię przyczyniła się do tego, że także branża kosmetyczna zaczęła doceniać naturalne składniki. Dziś rynek kosmetyczny oferuje wiele preparatów dla alergików – są w sztyfcie, w sprayu, do smarowania, wklepywania i upiększania. Jednak w kwestii biokosmetyków należy zachować czujność. Czasami wystarczy, że producent do preparatu dorzuci nieco mineralnych olejków i już reklamuje kosmetyk jako naturalny. Tymczasem jak twierdzi kosmetolog Agnieszka Gomolińska z kliniki medycyny estetycznej, Face &Body Instytute – produkty naprawdę ekologiczne nie mogą zawierać składników pochodzenia zwierzęcego czy ropopochodnych.

- Niestety nie ma żadnych przepisów, które by to określały, a skoro takie kosmetyki są na topie, to większość nieekologicznych kosmetyków reklamowana jest jako właśnie ekologiczne, tymczasem dla skóry atopowej mogą być one po prostu niebezpieczne – dodaje Gomolińska.

Kosmetyki naturalne mogą z pożytkiem dla skóry stosować także osoby nie cierpiące na żadne alergie. Niestety kosmetyki naturalne mają także swoje minusy. Przede wszystkim jesteśmy przyzwyczajone, że dobry kosmetyk musi ładnie pachnieć, tymczasem biokosmetyki, z racji nieposiadania w swoim składzie uczulających dodatków zapachowych mogą nie przekonywać do siebie cudną wonią. Nie oznacza to wcale, że nieładnie pachną, ale zapach jest lżejszy i mniej trwały. Kosmetyki ekologiczne są także bardziej maziste i niestety droższe, bo do ich produkcji wykorzystuje się surowce, które muszą być poddane odpowiedniej obróbce i przechowywaniu. Kosmetyki naturalne są jednak idealne do oczyszczania, nawilżania i tonizowania skóry.

Dobroczynne działanie na skórę alergika ma także woda morska. Polecanym kosmetykiem na bazie wody morskiej jest bogaty w minerały ToningSeawater. Świetny dla skóry tłustej, zwęża pory i reguluje wydzielanie serum.

- Dla skóry wrażliwej, wymagającej szczególnej pielęgnacji polecałabym także specjalistyczne serum Optimal Tolerance – mówi Agnieszka Gomolińska. - Kosmetyk jest lekki, mało tłusty i może być stosowany przez alergiczki jako baza pod makijaż. Stosuje się go w terapii redukującej dyskomfort i podrażnienia skórne.

POLECAMY:

Alergik w gabinecie kosmetycznym

Panie, które uczulił jakiś kosmetyk, choć chciałyby zafundować sobie odnowę w gabinecie kosmetycznym, z obawy przed podrażnieniami, wszelkie salony omijają szerokim łukiem. Zwykło uważać się, że zabiegi kosmetyczne dla skóry alergicznej to gwarantowane podrażnienia. Otóż nic bardziej mylnego, zwłaszcza od kiedy dostępne są ekologiczne zabiegi dla alergiczek.

Szczególnie polecanym zabiegiem dla wszystkich właścicielek skóry wrażliwej i skłonnej do alergii są zabiegi specjalistyczne Algotherm, bazujące na naturalnych składnikach pochodzenia morskiego. Do takich zabiegów należy Inosensi. Zabieg ten świetnie relaksuje, a do tego ujędrnia skórę. To kompletny program dla skóry bardzo wrażliwej, na bazie kompleksu łagodzącego, preparaty wykorzystywane w terapii są bezzapachowe, nie zawierają też substancji uczulających. Zabieg wykorzystuje techniki masażu relaksacyjnego i drenującego oraz specjalistycznego, tzw. kriogenicznego. Poprawia krążenie, wzmacnia naczynka krwionośne, usuwa warstwy rogowe i zwiększa penetracje składników odmładzająco–gojących.

Popularne wśród alergików są także kuracje, które mają zmniejszyć wrażliwość skóry i łagodzić podrażnienia – delikatne maseczki nawilżające oraz maski z tak zwaną bombą owocową, które dostarczają atopowej skórze składników odżywczych. Owocowa Regenaracja jest zabiegiem wzmacniającym i silnie odżywiającym, do tego łagodzi podrażnienia, nawilża i opóźnia procesy starzenia i zauważalnie wygładza skórę.

W dobrych salonach kosmetycznych znajdziemy wiele specjalistycznych zabiegów, przygotowanych specjalnie dla alergików. Zalet takich wizyt jest sporo: przede wszystkim łagodzenie podrażnień i nieprzyjemnego swędzenia skóry po kompleksowe doradztwo. Kosmetyczka dokładnie zbada naszą skórę i oceni, jakie zabiegi nadają się dla konkretnej osoby.

Alergicy nie musicie się już bać – ani kosmetyków, ani zabiegów kosmetycznych. Nawet najbardziej wrażliwa skóra może otrzymać należyty jej zastrzyk witamin i piękna – wystarczy tylko dokładnie czytać etykiety na opakowaniach preparatów, a w salonach pytać o ekologiczne zabiegi dla alergiczek – te renomowane z pewnością będą miały je w swojej ofercie.

(ma)

POLECAMY:

Źródło artykułu:Informacja prasowa
atopowe zapalenie skóryalergiaekologia
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)