Elegancka biżuteria ze srebra do 100 zł. Idealna na wiele okazji

Srebro to szlachetny kruszec, który pięknie prezentuje się na ciele, świetnie uzupełnia stylizacje i nadaje się na różne okazje. Poniżej prezentujemy biżuterię w różnych stylach, która nie kosztuje więcej niż 100 zł. Każdy egzemplarz możesz dopasować do wybranych okoliczności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biżuteria ze srebra jest bardzo uniwersalna
Biżuteria ze srebra jest bardzo uniwersalna (Shutterstock.com)
WP

Biżuteria ze srebra – piękna, chociaż wymagająca

Biżuteria ze srebra to klasyka, którą można nosić na każdą okazję i komponować z przeróżnymi kolorami. Tylko w wyjątkowych przypadkach może być zastąpiona innym szlachetnym kruszcem, najczęściej złotem (np. przy zaręczynach – często zaleca się, by pierścionek darowany partnerce był wykonany ze złota). Biżuteria ze srebra jest stosunkowo tania, ale nadal elegancka. Dodatkowo uczula bardzo rzadko, więc mogą ją nosić osoby, które nie tolerują innych metali, np. niklu.

WP

Często posiadaczki biżuterii ze srebra narzekają na to, że ich naszyjniki czy pierścionki ciemnieją. Dzieje się tak dlatego, że srebro reaguje ze związkami siarki zawartymi w powietrzu lub w pocie. Nalot powstały na powierzchni srebra nie jest jednak nieusuwalny. Można go zlikwidować za pomocą specjalnych płynów i ściereczek do czyszczenia. By srebro dłużej zachowało swoje piękno, dobrze jest przechowywać je w zamknięciu (np. szkatułce) z dala od wilgoci.

WP
kobieta trzymająca filiżankę unsplash.com
Podziel się

Jak dopasować biżuterię ze srebra?

Biżuterię ze srebra dopasowuje się często do okazji, a ściślej mówiąc stroju, który zamierzamy założyć. Do pracy najlepiej wybierać bardzo minimalistyczne modele, które nie będą przeszkadzały w wykonywaniu obowiązków i nie będą przytłaczały samej stylizacji. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się cienkie łańcuszki z klasyczną, niewielką zawieszką, kolczyki wkrętki czy skromny pierścionek.

WP

Na codzienne spacery czy spotkania w gronie przyjaciół warto wybierać egzemplarze o oryginalnym designie, pokryte kolorową emalią. W tym przypadku możemy skusić się na wiszące kolczyki czy zawieszki w kształcie figur geometrycznych lub zwierząt. Na wielkie wyjścia warto wybierać egzemplarze z dużymi, przykuwającymi uwagę elementami, np. kolorowym kamieniem lub zawieszką wysadzaną cyrkoniami. Tego typu biżuteria świetnie ozdobi wystawną sukienkę.

iStock.com
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP