ModaElegancka torba na laptopa - modny dodatek

Elegancka torba na laptopa - modny dodatek

Skórzana torba na laptopa lub na ramię to elegancki gadżet. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna doceni styl takiego dodatku. Te wykonane ze skóry ekologicznej są tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu, ale naturalne pięknie pachną, wyglądają i służą całe lata. Oto kilka naszych typów skórzanych toreb na laptopa oraz porad, jak je pielęgnować.

Elegancka torba na laptopa - modny dodatek
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock

20.11.2017 | aktual.: 23.01.2019 13:38

Skórzana torba na laptopa na lata

Solidne akcesoria ze skóry i elegancka galanteria to element reprezentacyjny stroju. Są klasyczne, zawsze eleganckie i ponadczasowe, dlatego stanowią inwestycję a nie rutynowy wydatek. Starannie wykonanych portfeli, wizytowników i teczek nie wymieniamy często na nowe, tylko raz na kilka lat, dlatego warto dobrze je wybrać. Jeżeli chodzi o wzornictwo, na uwagę najbardziej zasługują torby na laptopa w dwóch stylach: tradycyjnym i nowoczesnym.

Jaką torbę na laptopa wybrać?

Klasyczna torba na laptopa przypomina tradycyjny pokrowiec pasujący do większości modeli, z praktycznymi kieszonkami na zasilacz i akcesoria. Jest wyposażona w regulowany pasek na ramię i uchwyt do ręki. Pasuje do większości klasycznych ubrań na każdą porę roku. Jeśli preferujemy styl sportowy, proste, minimalistyczne wzornictwo nowoczesnej torby na laptopa sprawdzi się lepiej - taka torba jest też bardziej uniwersalna. Znaleźliśmy piękny i korzystny cenowo model skórzanej torby na laptopa w szaro-czarnym kolorze.

Torba na laptopa — klasyczny urok skóry naturalnej

Zadbana skóra wymaga pielęgnacji. Bywa, że nie przywiązujemy wagi do odpowiedniej ochrony skórzanej torebki, a po kilku miesiącach częstego używania skarżymy się na niską jakość wykonania. Czasami to skutek naszej niewiedzy. Nawet delikatnie lakierowana skóra licowa, z której najczęściej wykonuje się galanterię skórzaną, potrzebuje impregnacji – tak samo, jak skórzane obuwie. Najlepsza skóra bydlęca, z której wykonane są akcesoria luksusowe, jest cienka i miękka w dotyku, dlatego, aby nie psuć tego wrażenia, pokrywa się ją delikatną warstwą ochronną. Cieńsze skóry są najczęściej delikatniejsze i droższe.

Skóra dwoinowa, czyli pochodząca ze spodniej warstwy skóry bydlęcej, jest nieco tańsza, ale grubsza, toporniejsza i mniej elegancka. Luksusową odmianą skóry jest jucht, czyli bladożółta, zamszowa skóra o wysokiej trwałości.

Jak pielęgnować skórzaną torbę na laptopa

Aby klasyczna torba ze skóry naturalnej na laptopa lub teczka służyły dłużej, należy właściwie o nie dbać. Choć trwała, skóra niepielęgnowana i intensywnie użytkowana traci blask i przeciera się na krawędziach. Skóra naturalna nie lubi wilgoci, więc czyszczenie na mokro odbywa się tylko w wyjątkowych sytuacjach i pod okiem specjalisty. Można wyczyścić zabrudzenie na skórze licowej wodą z mydłem przy pomocy miękkiej ściereczki, następnie wilgotną ściereczką bez mydła, a po tym starannie osuszyć. Nigdy nie suszymy skóry naturalnej "na szybko", np. na kaloryferze, bo to prowadzi do jej zniekształceń. Ważne jest, czy skóra, z której wykonano naszą teczkę, ma swój własny impregnat, czy warstwę wosku lub lakier. Taki impregnat należy uzupełniać, ale nigdy przed usunięciem ewentualnych zanieczyszczeń! Zapastowanie plamki tylko ja utrwali i utrudni późniejsze usunięcie.

Alternatywa – skórzana torba, która pomieści wszystko

Skórzana torba na laptopa, której będziemy używać sporadycznie, może zostać zastąpiona przez praktyczną, dużą torbę miejską. Niewielkie modele, które zabieramy z domu tylko czasami, spokojnie się tam zmieszczą. Warto uważać, bo taka torba nie ma ochronnych elementów chroniących sprzęt przed wstrząsami.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)