UrodaFajne fryzury – jak zrobić świetną fryzurę w kilka minut?

Fajne fryzury – jak zrobić świetną fryzurę w kilka minut?

Fajne fryzury – jak zrobić świetną fryzurę w kilka minut?
Źródło zdjęć: © iStock.com | Andry5
Tatiana Naklicka
25.06.2018 16:22, aktualizacja: 02.08.2018 14:31

Aby zrobić fajną fryzurę idealną na co dzień, na imprezę lub na festiwal, wystarczy pięć minut. W połączeniu z ciekawą stylizacją możemy stworzyć niesamowity look. Przedstawiamy wam najmodniejsze propozycje świetnych fryzur idealnych dla włosów długich i półdługich.

Fajne fryzury – prosty kok dla każdej z nas

Luźny kok to prosta fryzura, która dodaje twarzy uroku. Idealnie sprawdzi się na co dzień, ale możemy ją również zrobić, wybierając się na trening outdoorowy lub na siłownię. To dobre rozwiązanie dla kobiet, które mają długie włosy, jednak nie chcą, aby im przeszkadzały podczas wykonywania ćwiczeń.

Uniwersalny kok będzie dobrym rozwiązaniem także na imprezę. Wystarczy odpowiedni wieczorowy makijaż, a także biżuteria nadająca stylizacji charakteru. W kok możemy wpiąć ozdobną błyszczącą spinkę lub kolorowy kwiat w wersji letniej.

Jak zrobić kok? Wystarczy zaczesać włosy do tyłu i zrobić koński ogon przewiązując go gumką. Następnie okręcamy włosy wokół gumki, a na koniec łapiemy je jeszcze jedną gumką, tak aby kosmyki nie wystawały spoza koka.

Obraz
© iStock.com | Alter_photo

Łatwą fryzurą do zrobienia samemu w domowym zaciszu jest również modny kok na czubku głowy połączony z rozpuszczonymi włosami. Po rozczesanie robimy kucyk z włosów, które znajdują się przy czole. Resztę pozostawiamy rozpuszczoną. Następnym krokiem jest związanie włosów gumką i okręcenie wokół nich kucyka.

Aby kok utrzymał się przez cały dzień, warto go spiąć wsuwkami i delikatnie spryskać lakierem do włosów. Fryzura będzie błyszcząca, a pojedynczych kosmyków nie rozwieje wiatr.

Obraz
© iStock.com | Alter_photo

Fajne fryzury – dwa koki zamiast jednego

Jeśli chcemy zrobić efektowną fryzurę, wobec której nie można przejść obojętnie, możemy zdecydować się na dwa koczki zamiast jednego. Taka stylizacja sprawdzi się zarówno przy włosach długich, półdługich, jak i tych sięgających przed ramiona.

Wystarczy zaczesać wszystkie włosy do tyłu i zrobić z nich dwa kucyki. Następnie luźno okręcamy włosy, zaczynając od czubka głowy. Zwijamy z nich kulkę, którą możemy związać gumką i użyć wsuwek, tak aby prosta, a zarazem dziewczęca fryzura utrzymała się przez cały dzień.

*Dobre kosmetyki do stylizacji w niższych cenach znajdziesz teraz na WP radarOkazji. *

Modne uczesanie doda nam świeżości. Będzie wprost idealne na wiosnę i lato. Sprawdzi się zarówno na uczelni, jak i podczas spaceru czy wycieczki.

Obraz
© iStock.com | Alter_photo

Fajne fryzury na lato – jak zrobić fryzurę idealną na festiwal?

Latem chętniej zmieniamy kolor włosów na żywy, robimy kolorowe pasemka, tak aby dodać wyraz codziennej stylizacji. Wybierając się na festiwal, często korzystamy ze sprayów koloryzujących barwiących włosy na różowy, fioletowy, zielony czy niebieski kolor.

Chętnie zakładamy również wianki zarówno ze sztucznych, jak i prawdziwych kwiatów, które dodają twarzy uroku, a całemu wizerunkowi młodzieńczej świeżości. W przypadku wianka wystarczy rozpuścić włosy.

Naszą propozycją na fajną fryzurę są modne warkoczyki z tasiemek wplatane we włosy. Możemy wykorzystać do tego celu białą tasiemkę lub nitkę, lecz w tym wypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia, ponieważ zamiast pojedynczego warkoczyka, możemy zrobić kilka różnokolorowych.

Fajną fryzurę możemy zrobić w kilka minut, a efekt będzie zachwycający.

Obraz
© iStock.com | LiudmylaSupynska