Trwa ładowanie...
d3wprgj

Krótkie czy długie włosy? Dopasuj fryzurę do kształtu twarzy

Fryzura to jeden z kluczowych elementów wyglądu, od którego w dużym stopniu zależy nasze samopoczucie i pierwsze wrażenie, jakie wywołamy u innych. Nawet niewielka modyfikacja długości włosów może nas odmienić, jednak warto też mieć świadomość, jaka długość włosów najlepiej pasuje do danego kształtu twarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podejmując decyzję o długości włosów, warto brać pod uwagę kształt naszej twarzy
Podejmując decyzję o długości włosów, warto brać pod uwagę kształt naszej twarzy (Shutterstock.com)
d3wprgj

Eksperymenty z długością włosów

Chociaż nie ma jednego przepisu na idealną fryzurę dla każdego, sugestie stylistów i fryzjerów mogą pomóc wybrać odpowiednią dla nas fryzurę, z której będziemy zadowolone. Poza sprawdzonymi przez nas rozwiązaniami czasem dobrze jest podjąć ryzyko i przynajmniej raz wypróbować coś zupełnie innego. Nawet jeśli mamy wątpliwości i obawiamy się np. nadmiernego skrócenia włosów, warto dać szansę również takim stylizacjom włosów, których wcześniej nie zdarzyło nam się wypróbowywać. Warto eksperymentować z długością włosów choćby dlatego, że możemy odkryć nową fryzurę, w której będziemy wyglądać korzystnie, a przy tym czuć się dobrze. Właśnie to powinno być dla nas podstawą, ale wskazówki odnośnie do długości włosów najlepiej dopasowanej do kształtu twarzy mogą okazać się pomocne. Kto więc powinien zdecydować się na długie włosy, a kto na krótkie włosy?

Dla kogo krótkie włosy?

Krótkie włosy nie są rozwiązaniem dla każdego, aczkolwiek może to być kwestia indywidualnych upodobań. Krótkie włosy to dobry pomysł dla kobiet o twarzy okrągłej – skuteczniej ją wydłużymy, gdy włosy będą uniesione na czubku głowy i nie będą kończyć się na wysokości policzków. W tym przypadku sprawdzi się też ukośna grzywka. Włosy krótkie lub średniej długości sprawdzą się też w przypadku kwadratowej oraz podłużnej twarzy. Jeśli chcemy podkreślić jej kształt, nie zasłaniajmy kości policzkowych i unikajmy przylegających do nich pasm włosów.

d3wprgj

Łatwo dobrać fryzurę w przypadku twarzy owalnej, a więc takiej o równomiernych proporcjach, lekko podłużnej z łagodnie zaokrąglonymi policzkami. Kobiety o takim kształcie twarzy mogą pozwolić sobie zarówno na krótkie, jak i długie włosy, bez obawy o to, że zachwieją harmonijność rysów. To komfortowa sytuacja, ponieważ możemy eksperymentować z różnymi uczesaniami. Pamiętajmy jednak, żeby podkreślać owal twarzy i nie zasłaniać go włosami.

Włosy o każdej długości potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Szczotki i grzebienie oraz wszystkie odpowiednie kosmetyki znajdziesz teraz w niskich cenach na WP radarOkazji.

Dla kogo długie włosy?

Włosy długie sprawdzą się nie tylko u kobiet z owalną twarzą, ale też u pań o twarzy w kształcie serca, określanej też jako twarz trójkątna. Odpowiednia fryzura powinna pozwolić na zrównoważenie proporcji twarzy, a więc szerokiego czoła i wąskiego podbródka. Sprawdzą się tutaj zarówno włosy półdługie, jak i włosy długie o dużej objętości.

Pamiętajmy, że należy ostrożnie podchodzić do długości grzywki. Chociaż dłuższa i prosta grzywka sprawdzi się w przypadku wysokiego czoła i pociągłej twarzy, to w przypadku twarzy kwadratowej lepiej sprawdzi się grzywka ukośna. Lepiej też zdecydować się na grzywkę asymetryczną lub zaczesaną na bok, jeśli mamy twarz okrągłą.

d3wprgj

Podziel się opinią

Share

d3wprgj

d3wprgj