FitnessĆwiczeniaĆwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Źródło zdjęć: © [Zdjęcie kobiety](http://www.shutterstock.com/pl/pic100121027/stockphotosideviewofbeautifulintrospectivewomaninskimpyoutfitsittingonawhitesofawithherbare.html?src=&ws=1) / Shutterstock
Instruktor fitness
07.03.2015 18:13, aktualizacja: 07.03.2015 19:29

Wiele kobiet ma problemy z wewnętrzną stroną ud. Dzięki odpowiedniemu zestawowi ćwiczeń również w tej kwestii można wiele zdziałać.

Wiele kobiet ma problemy z wewnętrzną stroną ud. Dzięki odpowiedniemu zestawowi ćwiczeń również w tej kwestii można wiele zdziałać. Zestaw ćwiczeń na wewnętrzną stronę ud polecam w szczególności osobom, którzy nie uzyskali oczekiwanych efektów po ogólnym zestawie ćwiczeń na nogi i pośladki.

Przed ćwiczeniami należy wykonać poprawnie rozgrzewkę oraz stretching nóg.

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

  • Ćwiczenia z piłką

Do tych ćwiczeń potrzebna nam będzie piłka. Początkowo może to być mała piłka, z biegiem czasu i postępu w treningu powinniśmy brać coraz większe piłki, docelowo do rozmiaru 5 (wielkość piłki do piłki nożnej).

  1. W siadzie prostym

Siadamy w siadzie prostym na podłodze (wyprostowane nogi układamy razem przed sobą). Między kolana wkładamy piłkę. Ćwiczenie polega na ściskaniu piłki nogami. Jedno powtórzenie ćwiczenia to ściśnięcie piłki z całej siły na 5 sekund i rozluźnienie na 1 sekunde.

  1. Przysiady

Wykonujemy zwykłe przysiady mając piłkę włożoną między kolana. Podczas "przysiadania" zciskamy piłkę nogami.

  • Krok przeplatany

Ręce rozkładamy szeroko na boki. Krok prowadzimy jedną stroną biodra w przód. Co 10 kroków zmieniamy strony. Krok polega na przekładaniu przed siebie na przemian bóg prawej i lewej. Nogi stawiamy obok siebie bokiem.

  • Ćwiczenie zaczerpnięte z callanetics

Do wykonania ćwiczeń potrzebujemy czegoś, a co będziemy mogli się złapać. Powinno to mieć wysokość taką, aby sięgało nam do pasa.

  1. Przyjmujemy specyficzną pozycje w siadzie. Najłatwiej osiągnąć ją w następujący sposób. Siadamy "po turecku" przed meblem, którego podczas ćwiczenia będziemy się trzymać. Następnie jedną z nóg wyjmujemy i podpierając się o mebel przenosimy do tyłu, za plecy. Noga z tyłu ma cała płasko leżeć na ziemi. Jest to specyficzny siad bokiem.

Ćwiczenie polega na podniesieniu nogi będącej z tyłu do góry i wykonywaniu nią ruchów o amplitudzie około 5cm na boki przez około 60 sekund.

Oczywiście ćwiczenie wykonujemy potem drugą nogą.

  1. Ćwiczenie analogiczne to ćwiczenia A. Różnica polega na tym, że noga będąca poprzednio z tyłu tym razem ma leżeć wyprostowana po boku.
  • Wstępowanie

Do wykonania tego ćwiczenia potrzebne Ci będzie mocne krzesło do tego ćwiczenia.

Ćwiczenie polega głównie na, zgodnie z nazwą, wstępowaniu do góry. Aby rozpocząć ćwiczenie postaw krzesło przed sobą i postaw nogę na krzesło tak aby udo było równolegle do ziemi. Będziesz w pozycji marszu z jedną nogą na krześle, a z drugą na podłodze. Następnie na nodze, która jest oparta na krześle wyskocz do góry, tak aby Twoje ciało i stopa znalazły się nad krzesłem. Zmień w górze nogi w ten sposób aby na krześle wylądowała druga noga, a tak którą znajdowałeś się przed skokiem na krześle, znalazła się na podłodze. Jak wylądujesz będziesz w tej samej lecz odwrotnej pozycji jak przed skokiem. Powtarzaj ten sam ruch z drugą nogą aby zakończyć cykl ( na jeden cykl składają się dwa podskoki ). Uwaga: pracuj zawsze nogą, która jest na krześle. Noga na ziemi ma służyć tylko do podparcia się.

  • Harmonogram ćwiczeń

Nie ma określonej ilości zalecanych ćwiczeń, gdyż każdy ćwiczący jest w innej sytuacji. Powinniśmy tak rozplanować trening, aby nie zajął on dłużej niż 15 minut. Powinniśmy trenować głównie te ćwiczenia, które są dla nas najtrudniejsze i wymagają najwięcej wysiłku. Jednak trzeba uważać, żeby żadne nie było zbyt faworyzowane i czas przeznaczony na każde z osobna nie był krótszy od 3 minut.

Pamiętajmy jednak, że wewnętrzna strona ud jest partią, którą bardzo ciężko wysmuklić. Pierwsze efekty mogą przyjść bardzo późno. Nie można rezygnować i poddawać się zbyt wcześnie. Nie ma zestawu ćwiczeń, który niemalże bezwysiłkowo wymodeluje kształt nogi. Na taki efekt trzeba pracować, niekiedy bardzo długo i bardzo ciężko.

SKUTECZNE ĆWICZENIA NA NOGI

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także