Trwa ładowanie...
d1tifz2

Fryzury blond. Jak powinny czesać się panie o jasnych włosach?

Kobiety o jasnych włosach w zależności od odcienia blondu i okoliczności będą dobrze prezentować się w falach, koku albo luźnym kucyku. Nie można także pominąć warkocza, który jest jedną z najmodniejszych fryzur w tym sezonie, także dla blondynek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fryzury blond powinny być dopasowane do wieku oraz kształtu twarzy.
Fryzury blond powinny być dopasowane do wieku oraz kształtu twarzy. (iStock.com, Fot: Sanneberg)
d1tifz2

Fryzury blond: fale

Fale świetnie prezentują się zarówno na krótszych włosach (do ramion), jak i bardzo długich (do pasa). Zaliczają się one do fryzur uniwersalnych, co oznacza, że sprawdzą się zarówno na wypady w gronie znajomych na miasto, jak i na ważne uroczystości np. wesele koleżanki.

Fale na jasnych włosach dodają całej sylwetce lekkości, a także niosą ze sobą moc odmładzającą. Polecane są one kobietom w każdym wieku — nastolatkom, matkom i babciom. Fale na włosach można w łatwy sposób zrobić samemu, korzystając z jednej ze sprawdzonych metod. W tym celu będzie nam potrzebna: lokówka, wałki fryzjerskie lub prostownica.

Fale na włosach to lekka fryzura sprawdzająca się zarówno u nastolatek, jak i kobiet w wieku dojrzałym. iStock.com
Fale na włosach to lekka fryzura sprawdzająca się zarówno u nastolatek, jak i kobiet w wieku dojrzałym. (iStock.com)

Fryzury blond: kok

Kok na blond włosach wygląda niezwykle elegancko, dlatego jest to fryzura zarezerwowana na ważne uroczystości np. wesele, komunię czy chrzciny. Sprawdzi się ona również do pracy, o ile pracujemy w biurze, w którym obowiązuje elegancki dress code.

d1tifz2

Kok zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych do wykonania fryzur, dlatego też w większości przypadków wymaga on wizyty w salonie fryzjerskim.

Kok jest fryzurą elegancką przeznaczoną na specjalne uroczystości. iStock.com
Kok jest fryzurą elegancką przeznaczoną na specjalne uroczystości. (iStock.com)

Fryzury blond: kucyk

Kucyk jest jedną z niezobowiązujących fryzur, które nieodłącznie kojarzą się nam z wygodą i okresem dzieciństwa. Tego typu fryzura sprawdzi się do pracy, ponieważ dzięki niej włosy nie wpadają w oczy. Wbrew pozorom kucyk może dobrze współgrać z elegancką stylizacją — sukienką, spódnicą i koszulą, a także damskim garniturem. Do takich stylizacji idealnie pasuje wysoki i ładnie wystylizowany kucyk.

Kucyki są świetną propozycją fryzury do pracy. Instagram.com
Kucyki są świetną propozycją fryzury do pracy. (Instagram.com)

Fryzury blond: warkocz

Warkocze są obecnie jedną z najmodniejszych fryzur w tym sezonie. Podobnie jak kucyki i dziewczęce fale sprawdzą się one w różnych okolicznościach, co sprawia, że można uznać je za fryzury uniwersalne. Wyróżnia się kilka różnych typów warkoczy m.in.:

  • warkocze klasyczne;
  • warkocze francuskie;
  • warkocze holenderskie;
  • kłosy.
d1tifz2

Zobacz, jak zrobić warkocz.

Warkocz to jedna z najpopularniejszych fryzur w tym roku. Instagram.com
Warkocz to jedna z najpopularniejszych fryzur w tym roku. (Instagram.com)
d1tifz2

Podziel się opinią

Share
d1tifz2
d1tifz2