Trwa ładowanie...

Fryzury do pracy - jakie modne uczesania nadają się do biura?

Fryzury do pracy powinny być wygodne i szybkie do wykonania. Zazwyczaj rano nie mamy dużo czasu na skomplikowane upięcia. Wiadomo, że specyfika każdego zawodu pozwala na różne standardy ubioru, makijażu i stylizacji. Dlatego fryzurę do pracy należy opierać na klasycznych zasadach savoir-vivre.

Share
Fryzury do pracy - jakie modne uczesania nadają się do biura?Źródło: Fotolia, fot: © Minerva Studio
d44lohp

Kucyk do pracy

Kucyk, inaczej nawyzany końskim ogonem, jest najprostszą fryzurą do pracy. Mogą ją stworzyć zarówno kobiety z prostymi, jak i mocno kręconymi włosami. Koński ogon można zrobić na dowolnej wysokości na głowie. Jednak zwykły koński ogon jest zwyczajnie nudny. Warto go ozdobić, niekoniecznie spinkami, lecz warkoczami lub innymi upięciami włosów np. owinąć kosmyk włosów, tak aby schować gumkę. Hitem tego sezonu jest warkocz dobierany, który przechodzi w koński ogon. Często kucyki nie mają objętości, ale jest na to mały trik. Wystarczy związać włosy gumką, rozdzielić je na pół w poziomie, a między górną i dolną partią włosów wpiąć “spinkę żabkę”.

Finezyjny niski kucyk iStock.com
Finezyjny niski kucyk Źródło: iStock.com, fot: Alter_photo

Kok do pracy

Kok sprawdza się w każdej sytuacji. Jest elegancki, prosty i szybki do zrobienia, dlatego kok to idealna fryzura do pracy. Aby stworzyć koka na głowie, wystarczy gumka do włosów, wsuwki i wypełniacz, który kupić można w każdej drogerii za około 10 zł. Kok można wykonać na dowolnej wysokości na głowie. Aby dodać fryzurze oryginalności, można zrobić warkocz na małym kosmyku włosów i owinąć nim koka. Modne są warkocze dobierane od szyi w kierunku czubka głowy, z którego resztek włosów tworzy się koka. Taką fryzurę do pracy ozdobić można opaską materiałową lub grzebykami do włosów.

Fryzury z wypełniaczem do koka sprawiają wrażenie, że włosów na głowie jest znacznie więcej niż w rzeczywistości iStock.com
Fryzury z wypełniaczem do koka sprawiają wrażenie, że włosów na głowie jest znacznie więcej niż w rzeczywistości Źródło: iStock.com

Loki i fale do pracy

Loki to delikatna fryzura do pracy. Można je wykonać szybko lokówką, lokówko-suszarką, a nawet prostownicą. Wystarczy włosy rozdzielić na małe pasma i zakręcić na lokówkę. Niezależnie od tego, czy loki zostały wykonane na całej długości włosów, czy tylko na końcówkach - zawsze prezentują się fantastycznie. Dla uzyskania delikatnych loków o różnej wielkości można użyć lokówki stożkowej. Należy pamiętać, że jest to stylizacja włosów na gorąco, dlatego warto unikać bardzo wysokich temperatur (wystarczy 170 st. C), które przesuszają i niszczą włosy. Loki można zrobić również przy użyciu papilotów. Fryzura do pracy z lokami to nie tylko rozpuszczone włosy, ale i upięcia. Wystarczy kosmyki włosów znajdujące się bliżej twarzy spiąć w malutki kucyk na czubku głowy i już można cieszyć się fryzurą pełną objętości.

Fryzurę do pracy warto utrwalić i nabłyszczyć. W tym celu należy użyć lakieru do włosów. Ważne, aby oprócz składników utrwalających fryzurę miał też właściwości nawilżające i regenerujące włosy. Lakier do włosów powinien też chronić włosy przed szkodliwym działaniem promieni UV. Aby każda fryzura do pracy wyglądała dobrze, należy odpowiednio dbać o włosy. Podstawą pielęgnacji jest mycie włosów dobrym szamponem, nawilżanie maskami lub odżywkami, a także olejowanie np. olejkiem rycynowym, arganowym lub olejkiem z migdałów.

d44lohp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44lohp
d44lohp