UrodaOlejek migdałowy w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów

Olejek migdałowy w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów

Olejek migdałowy ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Odżywia skórę i delikatnie ją nawilża. Może być używany przez kobiety w ciąży i niemowlęta. Służy również do odbudowywania zniszczonych włosów. Podpowiadamy jak stosować słodki olejek migdałowy w codziennej pielęgnacji.

Olejek migdałowy w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów
Źródło zdjęć: © iStock.com | Amarita
Tatiana Naklicka

28.06.2018 | aktual.: 02.08.2018 14:13

Olejek migdałowy – charakterystyka

Olejek migdałowy powstaje z tłoczonych na zimno pestek migdałowca, czyli popularnych migdałów, które rosną w północnej Afryce, Azji, nad Morzem Śródziemnym oraz w Ameryce Północnej.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje olejku migdałowego: olejek ze słodkich migdałów (najczęściej stosowany) oraz gorzki olejek migdałowy posiadający glikozyn cyjanogenny. Substancja trująca jest jednak usuwana w wyniku destylacji. Obie odmiany występują w nomenklaturze INCI pod wspólną nazwą Almond oil.

Olejek migdałowy ma niezwykle intensywny słodki zapach oraz ciemnożółty kolor. Oleista substancja często jest wykorzystywana do produkcji perfum, kremów i balsamów do ciała.

Olejek migdałowy – właściwości

Tłoczony na zimno olej ze słodkich migdałów to substancja często wykorzystywana w aromaterapii ze względu na duszący zapach. Olejek migdałowy pomaga się zrelaksować. Ponadto jest hipoalergiczny.

Skład olejku migdałowego to przede wszystkim minerały (żelazo, wapń, magnez)
oraz witamina A i witamina E często określane jako witaminy młodości.

Ponadto zimnotłoczony olej migdałowy zawiera duże stężenie kwasu linolowego, a także kwasu oleinowego.

Olejek migdałowy do twarzy

Olejek migdałowy nawilża skórę. Może być stosowany zamiast kremu na noc, ponieważ ma oleistą konsystencję. Szybko się wchłania. Dzięki zawartym w składzie witaminom młodości spowalnia proces starzenia się skóry. Wygładza widoczne zmarszczki. Może być stosowany w codziennej pielęgnacji. Olejek migdałowy podobnie jak olej kokosowy usuwa makijaż, nie podrażniając delikatnej cery.

Olej macadamia wklepany w miejsca, w których pojawiły się rozstępy, zmniejsza ich widoczność po dwóch miesiącach od regularnego stosowania.

Uzupełnij pielęgnację kremami do twarzy z WP radarOkazji.

Poza tym olejek migdałowy może być stosowany do całego ciała i skóry problematycznej dotkniętej łuszczycą lub atopowym zapaleniem skóry. Kilka kropel olejku warto dodać do mydła.

Olejek migdałowy na włosy

W składzie szamponów i odżywek często możemy znaleźć olejek ze słodkich migdałów (Sweet almond oil), który odżywia i nawilża. W przypadku suchych i zniszczonych włosów bardzo dobrze się sprawdza maska do włosów z olejem migdałowym. Pod wpływem ciepła może również usunąć łupież.

Olejek migdałowy możemy stosować na całe włosy lub tylko na zniszczone końcówki. Po jego zaaplikowaniu warto włożyć na głowę czepek foliowy.

Olejek migdałowy – cena

Koszt olejku migdałowego wynosi ok. 20 złotych za 100 ml. Olejek powinien być przetrzymywany w butelce z ciemnego szkła w zacienionym miejscu, tak aby nie dostały się do niego promienie słoneczne i ciepło. Po sześciu miesiącach od otwarcia należy wyrzucić olejek, który traci wszystkie wartości.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)