ModaFryzury ślubne na długich włosach

Fryzury ślubne na długich włosach

Fryzury ślubne na długich włosach to prawdziwe pole do popisu dla stylistów, którzy muszą zadbać nie tylko o efektowny wygląd uczesania, ale również o jego trwałość. Ostatnio w modzie są swobodne loki i luźne opięcia z kwiatami. Wianki zaczynają wypierać welony, choć nie brakuje zwolenniczek łączenia jednych i drugich.

Fryzury ślubne na długich włosach
Źródło zdjęć: © iStock.com

21.03.2018 | aktual.: 20.04.2018 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fryzury ślubne na długich włosach – na bok

Fryzury ślubne na bok są ostatnio jednym z najmocniejszych trendów ślubnych. Asymetryczne zaczesanie długich włosów zapewnia nie tylko większą wygodę niż swobodne puszczenie pasm na ramiona, lecz także może korzystnie wpłynąć na proporcje twarzy. Grzywka biegnąca po skosie sprawia wrażenie, że czoło jest niższe, a pojedyncze kosmyki luźno zwisające wzdłuż policzków dają efekt wyszczuplenia. Z kolei dzięki lekkim podtapirowaniu włosów na czubku głowy panna młoda wydaje się o kilka centymetrów wyższa.

Wśród asymetrycznych fryzur ślubnych na długich włosach niepodzielnie królują pełne objętości warkocze dobierane robione z pokręconych kosmyków. Można w nie wplatać pojedyncze kwiaty i wczepiać biżuterię. Takie uczesania ślubne wpisują się wizerunek baśniowej panny młodej, której pasuje zarówno zwiewna kreacja w stylu rustykalnym, jak i bogato zdobiona suknia o kroju księżniczki.

Obraz
© iStock.com

Fryzury ślubne na długich włosach – romantyczne fale

Wielu młodym dziewczynom bliska jest idea swobodnej uroczystości ślubnej na łonie natury. Panny młode zainspirowane modą boho bardzo często zamiast koków ślubnych wybierają romantyczne fale przyozdobione wiankiem albo grzebieniem kwiatowym. Takie uczesanie sprawdza się jednak tylko na włosach, które łatwo łatwo pokręcić i utrzymać w ryzach przez całe wesele. Niesforne kosmyki mogą się rozprostować lub przeszkadzać pannie młodej podczas tańca.

*Aby temu zapobiec takim kłopotom, warto zaopatrzyć się w kosmetyki do stylizacji, których szeroką ofertę znajdziesz na WP radarOkazji. *

Na cienkich pasmach dobrze wychodzą fale hollywoodzkie – z założenia powinny one przylegać do głowy i dawać efekt retro. Najlepiej komponują się z sukniami ślubnymi o kroju rybki, które wspaniale opinają sylwetkę.

Obraz
© iStock.com

Fryzury ślubne na długich włosach – upięcia

We fryzurach ślubnych nad rozpuszczonymi włosami wciąż przeważają upięcia, dzięki którym raczej nie trzeba się martwić o trwałość uczesania. Nowe techniki fryzjerskie pozwalają na ułożenie kosmyków w taki sposób, by nie trzeba było uciekać się do używania tony lakieru. Fruwające loki nadają uczesaniu ślubnemu lekkości, a pannie młodej dziewczęcego uroku. W podtrzymywaniu konstrukcji niemałą rolę odgrywają warkocze. Oplatają całą głowę jak korona lub biegną po skosie: od skroni w stronę karku.

Nierzadko zdarza się, że panny młode o długich włosach wybierają gładkie upięcia na czubku głowy, odsłaniając tym samym twarz i ramiona. Taki minimalistyczny look wydłuża szyję, a tym samym nadaje zgrabności całej sylwetce. Od kilku sezonów cała rzesza przyszłych żon inspiruje się też fryzurami ślubnymi w stylu hiszpańskim, czyli eleganckimi kokami robionymi na wysokości karku. Pasuje do nich specjalny welon – mantilla – grubo obszywany na brzegach koronką.

Obraz
© Facebook.com

Fryzury ślubne na długich włosach – z welonem czy z wiankiem?

Uczesanie na ślub zrobione z długich włosów często bywa dominującym elementem stylizacji panny młodej. Wyeksponowaniu fryzury sprzyjają dodatki, które można dopasować do motywu przewodniego wesela: opaski, grzebienie, tiary, aplikacje kwiatowe i inne. Do ozdób uniwersalnych należy welon – da się dobrać nawet tak subtelny, by odpowiadał wizerunkowi delikatnej rusałki. Przy pełnej objętości fryzurze ciągnący się po ziemi kawałek tiulu wygląda szczególnie efektownie, dlatego welon katedralny jest bardzo chętnie wybierany przez długowłose panny młode.

Alternatywę dla tego klasycznego dodatku może stanowić wianek ślubny, w gruncie rzeczy uświęcony jeszcze dłuższą tradycją. Wybór jest kwestią indywidualną – w końcu i welon, i wianek kryją w sobie równie czytelną symbolikę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć te dwie ozdoby, trzeba jedynie pamiętać o zasadzie równowagi. Jeśli wianek jest okazały, welon powinien usunąć się w cień. Lepiej też nie nastawiać się na wymyślną fryzurę ślubną.

Obraz
© iStock.com

Obejrzyj inne propozycje fryzur z welonem

Komentarze (0)