Trwa ładowanie...

Fryzury ślubne na bok z welonem

Fryzury ślubne na bok z welonem najczęściej są wybierane przez kobiety przyzwyczajone do biegnącej pod ukosem grzywki. Ostatnio takimi uczesaniami zainteresowały się też miłośniczki wesel w stylu hiszpańskim – gładkie koki z boku głowy ozdobione świecącą aplikacją pasują zwłaszcza do sukien ślubnych z gorsetem. Takie fryzury ślubne eksponują dekolt na tyle, że nie trzeba już zakładać naszyjnika.

Fryzury ślubne na bok z welonemŹródło: iStock.com
d1lge69
d1lge69

Fryzury ślubne na bok – komu pasują?

Fryzury ślubne na bok od kilku lat nie wychodzą z mody – są niebanalne, a do tego potrafią nadać stylizacji panny młodej dynamizmu i korzystnie wpłynąć na proporcje twarzy. Asymetryczne cięcia kochają zwłaszcza kobiety o krótkich włosach, ale to długowłose są najbardziej przywiązane do grzywek po skosie przecinających czoło i sięgających aż do brody. Przy takiej dysproporcji między prawą a lewą stroną fryzury wybór asymetrycznego uczesania ślubnego jest w zasadzie oczywisty. W końcu nie chodzi o to, by w ten szczególny dzień zmienić się nie do poznania, lecz wyglądać naturalnie – dobrać taką suknię i fryzurę, które nie będą zasadniczo odbiegać od stylu, jaki preferujemy na co dzień.

Uczesania na bok z welonem są stworzone dla pań o twarzach okrągłych, kwadratowych i trójkątnych. Wysmuklają policzki i żuchwę, a przy tym obniżają czoło. Potrafią nadać figurze lekkości, ale też podkreślić ramiona. Lepiej więc zrezygnować z nich przy męskiej budowie ciała.

d1lge69

Jak wpiąć welon w fryzurę ślubną na bok?

Fryzurze ślubnej na bok sprzyjają dodatki w postaci grzebieni kwiatowych, toczków i fascynatorów, które pomagają kierować uwagę ku jednej stronie twarzy. Panna młoda z takim uczesaniem może jednak czuć się lekko zagubiona, kiedy przyjdzie jej wpiąć we włosy welon. Możliwości są dwie: środek głowy albo okolice koka (pod lub nad upięciem). Wszystko zależy od indywidualnej wizji, ale trzeba pamiętać, że welon powyżej koka dodaje parę centymetrów wzrostu. Przy fryzurach ślubnych z welonem dwuwarstwowym, w którym przednia część służy do zakrycia twarzy podczas ceremonii, wygodniejsza i częściej wybierana jest pierwsza opcja. Nad drugą warto się zastanowić, jeśli kok ma być przyozdobiony elementem dekoracyjnym. Wtedy łatwo można umocować obydwa dodatki w jednym miejscu. Welon z boku głowy daje łobuzerski look i jest wprost stworzony dla charakternych panien młodych.

We fryzury ślubne na bok z welonem można wpiąć ozdoby do włosów Facebook.com
We fryzury ślubne na bok z welonem można wpiąć ozdoby do włosów Źródło: Facebook.com

Fryzury ślubne na bok z welonem – rozpuszczone włosy

Posiadaczki długich, lśniących i podatnych na kręcenie włosów mogą sobie pozwolić na trochę luzu i zrezygnować z upięcia. Aby niesforne kosmyki nie przeszkadzały podczas tańców, warto odgarnąć je z twarzy za pomocą grzebienia, małego koka zrobionego z grzywki na czubku głowy albo fryzury ślubnej z warkoczem poprowadzonym od skroni. Zebranie włosów po jednej stronie to bezpieczne rozwiązanie – minimalizuje ryzyko, że włosy z czasem podzielą się na odrębne pasma i będą przypominać strąki.

Fryzury ślubne na bok z welonem to propozycja dla panien młodych, które chcą lekko podpiąć swobodnie puszczone loki i fale iStock.com
Fryzury ślubne na bok z welonem to propozycja dla panien młodych, które chcą lekko podpiąć swobodnie puszczone loki i fale Źródło: iStock.com

Fryzury ślubne na bok z welonem – upięcia

Fryzury ślubne z welonem, mimo ogromnej popularności fryzur z wiankiem oraz innych alternatywnych ozdób do włosów, nie są i prawdopodobnie nigdy nie będą passé. Wynika to nie tylko z silnie zakorzenionej tradycji, ale też z faktu, że idealnie pasują do wizerunku eterycznej, delikatnej i zmysłowej panny młodej. Roztaczają nad nią aurę tajemniczości, zwłaszcza jeśli zasłaniają twarz, tworząc półprzezroczystą poświatę. Piękne upięcia ślubne można podkreślić welonem obwiedzionym koronką. Do gładkich koków ślubnych na bok w stylu hiszpańskim idealnie pasują bogato zdobione mantille.

Fryzury ślubne na bok z welonem można wpiąć na środku głowy albo przy koku iStock.com
Fryzury ślubne na bok z welonem można wpiąć na środku głowy albo przy koku Źródło: iStock.com

Przy upięciach ślubnych po jednej stronie głowy można zaszaleć z biżuterią. Pożądane są zwłaszcza eleganckie długie kolczyki. Ciekawy efekt potrafią też dać fryzury z grubymi opaskami wprowadzające trochę równowagi i zakrywające punkt przyczepu welonu.

d1lge69

*Najciekawszą biżuterię w dobrych cenach znajdziesz na WP radarOkazji. *

Fryzury ślubne na bok z welonem zwracają uwagę na dekolt i szyję iStock.com
Fryzury ślubne na bok z welonem zwracają uwagę na dekolt i szyję Źródło: iStock.com

Do najmodniejszych asymetrycznych uczesań na ślub należą warkocze dobierane poprowadzone po skosie przez całą głowę i opadające na jedno ramię. Takie fryzury nadają pannie młodej dziewczęcego uroku w przeciwieństwie do wysokich upięć ślubnych, które mogą postarzać. W połączeniu z warkoczami, idealnie wpisującymi się w stylistykę boho, welony sprawdzają się równie dobrze jak kwiaty we włosach.

Warkocz to klasyczna fryzura ślubna na bok z welonem Facebook.com
Warkocz to klasyczna fryzura ślubna na bok z welonem Źródło: Facebook.com
d1lge69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lge69