UrodaGdy trzymasz maseczkę za długo, możesz uszkodzić skórę

Gdy trzymasz maseczkę za długo, możesz uszkodzić skórę

Gdy trzymasz maseczkę za długo, możesz uszkodzić skórę

10.04.2018 10:28, aktual.: 02.05.2018 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jaki jest twój rekord? Godzina, półtorej? Niestety, niektóre maseczki trzymane za długo, bardziej zaszkodzą, niż pomogą.

Scenariusz znamy wszystkie: wanna, książka czy ulubiony serial i maseczka na twarz. I solenne przyrzeczenie, że tym razem nie będziesz leniem, tym razem zmyjesz ją po dziesięciu minutach. Niestety. Znów minęło pół godziny, a ty patrzysz się na efekt w lustrze i zastanawiasz, czy ta maseczka to w sumie bardziej ci pomogła, czy zaszkodziła.

Pewnie, niektóre maseczki można przetrzymać i świat się nie zawali, ale z innymi trzeba uważać. Wszystko zależy od składników. Jeśli przeciągniemy czas maseczki domowej, zrobionej np. z jogurtu naturalnego, prawdopodobnie z naszą skórą nie stanie się nic złego. Z maseczkami kupionymi w drogeriach czy aptekach to już inna para kaloszy.

Najbardziej wrażliwe na czas są te z dodatkami kwasów, trzymane zbyt długo mogą podrażnić cerę, wywołać reakcje alergiczne czy zaczerwienienia. Chodzi np. o kwas salicylowy (jest w maseczkach przeciw niedoskonałościom), glikolowy (złuszcza) czy hialuronowy (nawilża).

Warto też uważać na maski z glinką (czerwoną, białą, zieloną), nie zmyte po zalecanym czasie mogą wysuszyć skórę.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)