Trwa ładowanie...

Gdzie zniknęła namiętność? Naukowcy: kobiety są znudzone partnerem już po 12 miesiącach

Choć statystycznie rzecz biorąc, jesteśmy bardziej wierne, to właśnie nam – kobietom, seks ze stałym partnerem szybciej się nudzi. Najnowsze badania pokazują też, ile czasu mija, nim stracimy zainteresowanie zbliżeniami z ukochanym.

Gdzie zniknęła namiętność? Naukowcy: kobiety są znudzone partnerem już po 12 miesiącachŹródło: 123RF
d46wrcr

W badaniu, którego wyniki opublikowano w najnowszym "British Medical Journal Open", wzięło udział 4 839 mężczyzn i 6 669 kobiet w wieku od 16-74 lat. Badanie potwierdziło, że niezależnie od płci wraz z upływem czasu mamy coraz mniejszą ochotę na seks, jednak okazało się, że kobiety zaczynają się nudzić w związku nieporównywalnie szybciej niż mężczyźni. Zainteresowanie seksem z partnerem tracą bowiem już po 12 miesiącach.

Zauważono, że najwięcej niezainteresowanych seksem z partnerem kobiet było wśród tych z badanych, które mają dzieci poniżej 5. roku życia albo urodziło w przeciągu ostatniego roku. – Może mieć to zatem związek ze zmęczeniem wynikającym z opiekuńczą rolą kobiety, ale także tym, że codzienny stres wpływa na potrzeby seksualne kobiet silniej niż dzieje się to w przypadku mężczyzn – tłumaczą autorzy badania.

W przypadku kobiet, brak zainteresowania seksem jest najbardziej powszechny w grupie wiekowej 55-64, a w przypadku mężczyzn wśród 35-44-latków. Co więcej, podczas gdy obie płcie podczas badania skarżyły się na obniżone libido, kobiet, które straciły zainteresowanie seksem, było ponad dwukrotnie więcej – aż 34 proc. w porównaniu z 15 proc. mężczyzn.

d46wrcr

Naukowcy z Southampton University wymieniają czynniki, jakie sprawiają, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, mają coraz mniejszą ochotę na seks z partnerem. Jest to przede wszystkim brak emocjonalnej bliskości, trudności z komunikacją oraz problemy zdrowotne. Kolejnymi są przebyte choroby przenoszone drogą płciową oraz wcześniejsze doświadczenie gwałtu.

Zobacz też: Co jeść po seksie?

d46wrcr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46wrcr