FitnessGodzina tygodniowo wystarczy. Zdrowsze ciało i lepszy sen gwarantowane

Godzina tygodniowo wystarczy. Zdrowsze ciało i lepszy sen gwarantowane

Godzina tygodniowo wystarczy. Zdrowsze ciało i lepszy sen gwarantowane
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Monika Zonenberg
17.10.2018 11:55

Niższa temperatura za oknem nie zachęca do porannego joggingu czy ćwiczeń na dworze. Wraz z nadejściem jesieni warto zmienić swoje sportowe przyzwyczajenia i wypróbować dyscyplinę, która utrzyma cię w dobrej formie przez całą zimę. Dodatkowym benefitem jest zdrowszy kręgosłup i lepszy sen.

Pogoda nie będzie ci straszna

To oczywiste, że kiedy na zewnątrz pogodowo dzieje się naprawdę źle, nie mamy ochoty wystawiać palca spod kołdry, nie wspominając już nawet o wysiłku fizycznym. Żeby utrzymać dobrą kondycję i skutecznie się zmotywować, warto zastanowić się nad zmianą dobrze znanej dyscypliny sportowej lub wprowadzeniu tej nowej do swojej rutyny. Im bardziej zróżnicowane będą twoje treningi, tym szybciej zauważysz efekty. Pamiętaj także, że każda dyscyplina lepiej lub gorzej działa na poszczególne części ciała, więc tym bardziej warto przeplatać rodzaje aktywności. My, szczególnie podczas jesieni i zimy, lubimy stawiać na pływanie. Basen świetnie zastępuje jeziora i morza, które panoszą się wśród wakacyjnych wspomnień. Oprócz działania na sylwetkę, pływanie ma wiele innych zalet, które z pewnością zachęcą cię do wybrania się na pływalnię.

Postrach nadprogramowych kilogramów

Jeśli twoim celem jest lepsza kondycja i pozbycie się dodatkowego tłuszczyku, pływanie będzie doskonałym wyborem. Jest ono sportem aerobowym, więc należy do tej samej grupy co bieganie i jazda na rowerze. Dostarcza mięśniom dużą ilość tlenu potrzebną do spalania kalorii, więc jest jedną z aktywności, która jest skuteczna w walce z nadwagą. Nie dość, że świetnie kształtuje ciało, które staje się smuklejsze i wygląda na bardziej wysportowane, to sprawia, że cyfry na wadze spadają w dół. Nawet jeśli nie umiesz dobrze pływać, możesz spróbować aqua fitnessu i aqua aerobiku, które również świetnie wpłyną na twoją sylwetkę. Nie musisz od razu wypełniać każdego dnia treningiem - jeśli jesteś początkujący, godzina tygodniowo wystarczy, by poczuć się dużo lepiej.

Obraz
© Fotolia

Zdrowotne profity

Pływanie ma wiele zalet, które przypadną do gustu osobom w każdym wieku. Ten sport jest świetny dla dzieci, które mogą się na basenie wyszaleć i doskonale bawić, a przy okazji uczyć się pływać w towarzystwie maluchów w swoim wieku. Osobom, które długo i na co dzień pracują przy biurku, pływanie pozwoli na odstresowanie się i oderwanie od rzeczywistości, a także zadbanie o wydajność organizmu i układ krwionośny. Ludzie w starszym wieku docenią ten sport ze względu na łatwość i bezpieczne działanie na stawy i kręgosłup. Podczas pływania wysiłek rozkładany jest na całe ciało, więc jakakolwiek kontuzja jest bardzo mało prawdopodobna. Oprócz oczywistego wysiłku, który musimy wykonać, by utrzymać się na powierzchni czy pobijać własne rekordy, basen jest także miejscem nieco terapeutycznym. Pływanie pozwala na pobycie chwilę samemu ze sobą, przemyślenie frapujących nas kwestii i pozytywne zmęczenie, które wyrzuca stres z organizmu.

Przygotuj się na basen

Wizyta na basenie nie jest wymagająca. Wybierając się popływać, musisz przygotować jedynie kilka obowiązkowych gadżetów. Podstawowym jest oczywiście kostium kąpielowy, który powinien być przede wszystkim wygodny i nie przeszkadzać podczas poruszania się w wodzie. Daruj sobie bikini i wiązane elementy, które podczas pływania mogą się rozwiązać i plątać. Ideałem będzie dobrze dopasowany kostium, którego krój i kolor możesz dopasować do swoich preferencji. Pozostałymi rzeczami, które musisz ze sobą zabrać, są klapki, ręcznik, czepek i produkty higieniczne, które przydadzą ci się podczas prysznica po wyjściu z basenu. To niewiele, więc torbę na basen przygotujesz dosłownie w kilka minut. Koniec z wymówkami - najwyższy czas na basen!

Obraz
© iStock.com
Źródło artykułu:WP Kobieta