Trwa ładowanie...

Guma do żucia przykleiła się do ubrania? Pozbędziesz się jej w mniej niż minutę i to za darmo

Uporczywe plamy potrafią dać nam się w kość. Zwłaszcza, kiedy usunięcie ich równa się dużym kosztom, albo wyrzuceniu ubrania. Tak może być w przypadku gumy do żucia, która przyklei się do tkaniny. Pozbycie się jej graniczy z cudem. A przynajmniej graniczyło, bo poznałyśmy niezawodny sposób, jak zrobić to w mgnieniu oka. I to bez detergentów!
Share
Guma przyklejona do ubrania wydaje się trudna do usunięcia
Guma przyklejona do ubrania wydaje się trudna do usunięciaŹródło: flickr.com
d11t87j

Sposób 1

Potrzebujesz tylko ubrania z przyklejoną gumą i kostki lodu. Lód przyłóż do miękkiej gumy i potrzymaj przez kilka chwil. Pod wpływem zimna guma stężeje i będziesz musiała tylko "wykruszyć" ją ze swojego ubrania. Problem rozwiązany!

Sposób 2

Równie skutecznym sposobem jest wykorzystanie kartki i żelazka. Na gumę nałóż kawałek papieru i przyciśnij rozgrzanym żelazkiem. Guma przyklei się do kartki i wraz z nią oderwiesz ją od swojego ubrania. Ten sposób działa świetnie również w przypadku plam z wosku. Możesz go wykorzystać na wszelkiego typu "grubszych" materiałach. Jedwab i satyna mogą się zniszczyć.

Zoacz też: Proste sposoby, jak pozbyć się plam po owocach

Co zrobić, kiedy guma zaplącze się we włosy?

Nie musisz ich od razu obcinać! Wystarczy, że nasmarujesz kołtun masłem orzechowym. Tłusta substancja szybko pomoże ci odkleić gumę i uwolnić posklejane kosmyki.

d11t87j

Podziel się opinią

Share
d11t87j
d11t87j