Trwa ładowanie...
d1c6fix

Handlowali setką kobiet, szefem muzyk z marszy KOD. Sąd wydał wyrok

Jak podaje PAP, 100 kobiet było ofiarami Konrada M. i 14 innych osób, które przez 2 lata bezkarnie zmuszały je do pracy. Za handel nimi Sąd Okręgowy w Krakowie pośle do więzienia na razie tylko jednego. Konrad M., aktywnie wspierający KOD, spędzi za kratkami 6,5 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Handlowali setką kobiet, szefem muzyk z marszy KOD. Sąd wydał wyrok
(Pixabay.com)
d1c6fix

Między 2004 a 2006 r. na zlecenie Konrada M. zwerbowano ok. 100kobiet, które wbrew swojej woli świadczyły usługi seksualne w Grecji i we Włoszech. Poza nim przed krakowskim sądem stanęło 14 oskarżonych. Ofiary przyciągano ogłoszeniami, obiecując im pracę hostessy za granicą. Ta miała polegać na promocji alkoholi w topowych lokalach.

Polska Agencja Prasowa podała, że grupą kierował założyciel KOD-Kapeli, wspierającej Komitet Obrony Demokracji. "To fenomen złożony. Nie tylko dlatego, że jej członkowie i dyrygent (także autor tekstów i części kompozycji) to indywidualiści, wyraziste osoby" - czytamy na stronie zespołu. Jego lider jeszcze w poniedziałek był aktywny na Facebooku. Wśród zdjęć, które udostępniał są również takie do których pozował z Mateuszem Kijowskim. Według PAP, nie było go na ogłoszeniu wyroku. Sam proces trwał 6 lat, nazwisk pozostałych oskarżonych nie ujawniono.

Zobacz także: Lewandowska nie próżnuje. Zaprosiła fanki na obóz za 3 tys. i... ma już komplet

d1c6fix

Podziel się opinią

Share

d1c6fix

d1c6fix