Trwa ładowanie...
d1p2tgj

Hejterzy rzucili się na chore dziecko. Rodzice poszli z nimi na wojnę

Aurelia to wyjątkowe dziecko, które choruje od urodzenia na zespół Downa. Jej rodzice prowadzą jej fanpage w mediach społecznościowych, na którym jednak na dziewczynkę spadła fala hejtu. Rodzice postanowili odpowiedzieć osobom, które wyzywały ich dziecko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Internauci sugerowali rodzicom m.in. eutanazję
Internauci sugerowali rodzicom m.in. eutanazję (Facebook.com, Fot: Aleksandra Kowalczyk)
d1p2tgj

Komentarze, które znajdowały się pod zdjęciem dziewczynki dotyczyły jej wyglądu i sugerowały, że rodzice powinni się jej pozbyć. "Kiedyś czytałam o rodzicach, którzy po narodzinach chorego dziecka zdecydowali się na jego eutanazję (...), po czym postarali się o kolejne dziecko, które jest zdrowe po dziś dzień. Dla mnie to oni są bohaterami" - to tylko przykład jednej z wielu sugestii, które pojawiły się na stronie. Poniżej prezentujemy wpis, którzy w odpowiedzi na nienawiść w internecie zamieścili rodzice:

"Kochani, kilka dni temu spotkało nas coś bardzo przykrego, nazywając rzeczy po imieniu – SPADŁA NA NAS FALA HEJTU! Na naszej stronie zaczęły pojawiać się okropne komentarze dotyczące naszej córki, otrzymujemy wiadomości, których treści są przerażające dla rodzica, matki, ojca, cioci, babci itd – PRZERAŻAJĄCE DLA NORMALNEGO I PRZYZWOITEGO CZŁOWIEKA. Sprawy posunęły się jednak jeszcze dalej, na jednym z profili pojawiły się Aurelii zdjęcia gdzie bezkarnie zostaje obrażana i poniżana.

Kto to robi? Oczywiście konta są fikcyjne, dane oraz zdjęcia tam umieszczane nie są prawdziwe. Na Facebooku można znaleźć kilkadziesiąt może nawet kilkaset grup, które zajmują się hejtowaniem osób w sieci. Wiedzieliście, że można zlecić takiej grupie hejtowanie wybranej przez siebie osoby! Oni nie pytają – kto to? Po co? Dlaczego? Po prostu to robią! W tej chwili nie wiem jak było w naszym przypadku – czy było to tzw. "zlecenie" czy po prostu dana grupa wzięła sobie nas na celownik z przypadku.

d1p2tgj

Pozwoliliśmy sobie udostępnić Wam niektóre z tych komentarzy oraz wiadomości. Postanowiliśmy nie chować głowy w piasek, nie użalać się nad sobą tylko stawić temu czoła! Sprawa jest o tyle poważna, że dotyczy dziecka. Bezbronnego, niewinnego, 1,5 rocznego dziecka. I nie ważne czy zdrowego, czy chorego, czy z wadami genetycznymi czy z innymi schorzeniami. NIKT nie ma prawa poniżać, obrażać, gnębić nas i nasze dzieci!

Absolutnie nie zdecyduję się usunąć strony AURELIA – WYJĄTKOWE DZIECKO pod wpływem zaistniałej sytuacji i sugestii osób nas atakujących. Wręcz przeciwnie – zaczniemy działać prężniej i będziecie nas oglądać częściej. Nie przestaniemy pokazywać Wam postępów i rozwoju Aurelii. Nadal będziemy pokazywać, że życie rodziny dziecka z Zespołem Downa może być całkiem normalne. Wymaga poświęceń i dużo pracy ale jest wartościowym i szczęśliwym życiem! Chcemy żebyście widzieli, że osoby z Zespołem Downa to WSPANIALI, WYJĄTKOWI ludzie, którzy chcą być po prostu KOCHANI, AKCEPTOWANI I SZANOWANI!

JESTEŚMY SILNI! Mamy stojącą za nami murem rodzinę, przyjaciół i znajomych. Mamy też Was, naszych wiernych obserwatorów z różnych zakątków kraju. Wierzymy, że są tu z nami ludzie o dobrych serduchach, którzy nam kibicują i podzielają nasze poglądy, a tym samym pomogą nam w tej MAŁEJ, wielkiej walce!

Pokażmy, że jest nas więcej! Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni! Udowodnijmy, że potrafimy się przeciwstawić, a nie zastraszyć!"

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

d1p2tgj

Podziel się opinią

Share

d1p2tgj

d1p2tgj