Trwa ładowanie...

Chcesz mieć piękne storczyki? Nie popełniaj tego błędu

Do prawidłowego wzrostu i rozwoju storczyki potrzebują przewiewnego podłoża i odpowiedniego nasłonecznienia. Ważną kwestią jest również doniczka, w jakiej żyją kwiaty.

Storczyków nie można trzymać w za małych doniczkach. Co jeszcze trzeba widzieć o hodowli? Storczyków nie można trzymać w za małych doniczkach. Co jeszcze trzeba widzieć o hodowli? Źródło: Getty Images, fot: Gheorhge
d31hwrp
d31hwrp

Storczyk należy do najpiękniejszych kwiatów ozdobnych dekorujących wnętrza naszych domów. Odpowiednio pielęgnowane storczyki będą rosły i pięknie kwitły. Na trudności dotyczące hodowli można napotkać w kwestii odpowiedniej gleby i intensywności nasłonecznienia – ta jednak zależy również od gatunku, jaki uprawiamy. Niezmiennie jednak ważne jest to, aby trzymać kwiaty w odpowiednich doniczkach. Niektóre z nich mogą prowadzić do obumarcia rośliny.

Storczyki — hodowla

Aby odnieść sukcesy w ogrodowej uprawie storczyków, trzeba koniecznie poznać wymagania konkretnego gatunku. Orchidee do uprawy domowej kupuje się w gotowych, transparentnych doniczkach, które warto jednak zmienić po jakimś czasie na większe.

Co więcej, jak podaje Onet, storczyki należ sadzić w zwykłych, plastikowych pojemnikach – nie w ozdobnych donicach. Zły dobór doniczki może spowodować, że korzenie obumrą, czy zgniją.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Częścią uprawy storczyków jest regularne ich przesadzanie. Jeżeli doniczka jest za mała, to roślina się będzie dusić, bo woda nie będzie swobodnie cyrkulować.

d31hwrp

Jak donosi serwis ekologia.pl, w zależności od posiadanego gatunku orchidei warto wypróbować różne podłoża dla tego kwiatu. Sprawdzają się kora jodły, perlit czy kamienie lawowe. Niektóre storczyki doskonale radzą sobie także, pnąc się na kawałku kory.

Co ważne, wbrew pozorom, podpórka, z którą sprzedawane są orchidee, nie jest im zawsze potrzebna – usuwając ją, możemy uzyskać ciekawy efekt pełznięcia rośliny do boku.

Jak Karolina Muller znalazła się na tym samym wybiegu z Naomi Cambell?

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31hwrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31hwrp