Trwa ładowanie...
d4ij106

Iberia zmuszała pracownice do robienia testów ciążowych. Teraz zapłaci grzywnę

Linie lotnicze Iberia kończą z seksistowskim procederem, za który zostali ukarani grzywną w wysokości 26 tys. dolarów. Kobiety rozpoczynające pracę u przewoźnika musiały wykonać obowiązkowy test ciążowy, który potwierdziłby, że nie są w stanie błogosławionym. Teraz tłumaczą swoje zachowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iberia zmuszała pracownice do robienia testów ciążowych. Teraz zapłaci grzywnę
(Fotolia)
d4ij106

Zarząd Iberii przekonuje, że miał na celu tylko i wyłącznie dobro swoich pracownic. Wiadome jest bowiem, że kobiety w ciąży nie powinny latać samolotami, zwłaszcza w trzecim trymestrze. "W związku z kontrowersjami narastającymi wokół dotychczasowej praktyki mającej na celu ochronę ciężarnych kobiet, nie będziemy dłużej przeprowadzać testów ciążowych w ramach badań medycznych kandydatek do pracy" - napisała w oficjalnym oświadczeniu Maria Teresa Garcia Menendez, przedstawicielka Iberii.

Urzędnicy z Majorki nie zastosowali taryfy ulgowej i Iberia musi liczyć się z wysoką grzywną. CNN donosi, że firma obciążona została aż 26 tys. dolarów zadośćuczynienia za dyskryminację płciową.

Firma zapewnia jednak, że o dyskryminacji w firmie nie może być mowy. Zgodnie z ich oświadczeniem, w ostatnim czasie przyjęli pięć na sześć ciężarnych kobiet, które pojawiły się u nich na rozmowie kwalifikacyjnej.

Jak powinna się odżywiać przyszła mama?

d4ij106

Podziel się opinią

Share
d4ij106
d4ij106