Blisko ludziIberia zmuszała pracownice do robienia testów ciążowych. Teraz zapłaci grzywnę

Iberia zmuszała pracownice do robienia testów ciążowych. Teraz zapłaci grzywnę

Iberia zmuszała pracownice do robienia testów ciążowych. Teraz zapłaci grzywnę
Źródło zdjęć: © Fotolia
Paulina Brzozowska

12.07.2017 16:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linie lotnicze Iberia kończą z seksistowskim procederem, za który zostali ukarani grzywną w wysokości 26 tys. dolarów. Kobiety rozpoczynające pracę u przewoźnika musiały wykonać obowiązkowy test ciążowy, który potwierdziłby, że nie są w stanie błogosławionym. Teraz tłumaczą swoje zachowanie.

Zarząd Iberii przekonuje, że miał na celu tylko i wyłącznie dobro swoich pracownic. Wiadome jest bowiem, że kobiety w ciąży nie powinny latać samolotami, zwłaszcza w trzecim trymestrze. "W związku z kontrowersjami narastającymi wokół dotychczasowej praktyki mającej na celu ochronę ciężarnych kobiet, nie będziemy dłużej przeprowadzać testów ciążowych w ramach badań medycznych kandydatek do pracy" - napisała w oficjalnym oświadczeniu Maria Teresa Garcia Menendez, przedstawicielka Iberii.

Urzędnicy z Majorki nie zastosowali taryfy ulgowej i Iberia musi liczyć się z wysoką grzywną. CNN donosi, że firma obciążona została aż 26 tys. dolarów zadośćuczynienia za dyskryminację płciową.

Firma zapewnia jednak, że o dyskryminacji w firmie nie może być mowy. Zgodnie z ich oświadczeniem, w ostatnim czasie przyjęli pięć na sześć ciężarnych kobiet, które pojawiły się u nich na rozmowie kwalifikacyjnej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także