FitnessIle kalorii dziennie można jeść? Nowe badania

Ile kalorii dziennie można jeść? Nowe badania

Ile kalorii dziennie można jeść? Nowe badania
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Ermel
29.12.2017 09:35

Do tej pory popularny był pogląd, że kobiety powinny jeść dziennie ok. 2000, a mężczyźni ok. 2500 kalorii. Niestety nie mamy dla was dobrej wiadomości. Z nowych badań wynika, że powinniśmy jeść ich dużo mniej. I to bez względu na płeć.

Według najnowszych badań brytyjskiej agencji rządowej Public Health England (PHE) powinniśmy jeść dziennie nie więcej niż 1800 kalorii. I to bez względu na to, czy jesteśmy mężczyzną czy kobietą. Tym samym obaliła ona teorię o tym, że kobiety powinny jeść ok. 2000 kalorii, a mężczyźni aż 2500 dziennie.

Jednak to nie jedyna rzecz, którą powinniście wiedzieć. Do tej pory śniadanie uznawane było za najważniejszy posiłek dnia. I w związku z tym mogło być najbardziej obfite. Brytyjczycy obalili także tę tezę. Otóż nowe badania mówią, że rano powinniśmy zjadać nie więcej niż 400 kalorii. A po 600 powinno przypadać na obiad oraz kolację. Tym samym, aby wyrobić się w nowej normie, jedynie 200 kalorii pozostało na przekąski.

Wygląda na to, że musimy zacząć bardziej dbać o to, co jemy. Nowe badania są bowiem potwierdzone coraz częściej występującą w społeczeństwie otyłością i małą aktywnością. Prowadzimy siedzący tryb życia, nie ćwiczymy i niezdrowo się odżywiamy, a to prowadzi do różnego rodzaju chorób i nadwagi.