Trwa ładowanie...

Ile trwa stosunek seksualny Polaków? Wynik was zaskoczy!

Zastanawiałaś się, ile średnio trwa stosunek seksualny? Wnikliwi badacze postanowili znaleźć odpowiedź na to pytanie. W tym celu przeprowadzili kilka eksperymentów, do których zaprosili kilka tysięcy osób. W tej kwestii wypowiedział się też znany seksuolog prof. Zbigniew Izdebski.

Ile trwa stosunek seksualny Polaków? Wynik was zaskoczy!Źródło: 123RF.COM
deawpyn
deawpyn

Długość stosunku seksualnego zależy od wielu czynników, które postanowili zbadać m.in. naukowcy z australijskiego Uniwersytetu w stanie Queensland. W tym celu badacze wzięli pod lupę życie intymne 500 heteroseksualnych par. Przez miesiąc dokładnie zmierzyli każdy stosunek uczestników od rozpoczęcia penetracji, aż do wytrysku. Przedstawione wyniki poddali analizie. Okazuje się, że najkrótsze zbliżenie trwało zaledwie 33 sekundy, a najdłuższe aż 44 minuty. Następnie wyliczyli, że penetracja trwała średnio 5,4 minuty.

Przedstawiciele sklepu Lovehoney z gadżetami erotycznymi przeprowadzili własny eksperyment. Do wzięcia udziału w badaniu zaprosili 4400 osób. Z przedstawionego raportu wynika, że ich stosunek trwał średnio 19 minut. W tym 10 minut trwała gra wstępna. 52 proc. uczestników stwierdziło, że ten czas był dla nich wystarczający. 23 proc. tej grupy stanowili mężczyźni, a 19 proc. kobiety.

A ile trwa seks statystycznego Polaka? Seksuolog prof. Zbigniew Izdebski przeprowadził sondaż. Od grudnia 2016 r. do stycznia 2017 r. zapytano 2,5 tys. Polaków w wieku 18 lat wzwyż. W raporcie "Seksualność Polaków 2017" czytamy, że nasz średni wynik waha się pomiędzy 13 a 15 minutami. Jak widać, Polacy na tle innych narodowości wypadają bardzo dobrze.

deawpyn

Profesor Izdebski zwrócił też uwagę na grę wstępną. Po przeanalizowaniu danych okazało się, że gra wstępna Polaków z roku na rok jest coraz krótsza. Obecnie trwa średnio 15 minut. Warto dodać, że o 3 proc. względem 2011 roku zmniejszyła się liczba Polaków (w wieku 18-49 lat) uprawiających seks. Jak oceniacie te wyniki?

Zobacz też: "Bliskie spotkania kobiet". Namiętność i pożądanie

deawpyn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deawpyn