Trwa ładowanie...
d1aiekv

Im większe piersi, tym mniej sportu. Najnowsze badania z Australii

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Wollongong w Australii pokazują niepokojący związek pomiędzy wielkością piersi kobiet a ilością uprawianego przez nie sportu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety po wysiłku często skarżą się na ból w okolicach klatki piersiowej
Kobiety po wysiłku często skarżą się na ból w okolicach klatki piersiowej (123RF)
d1aiekv

Kobiece piersi są ciężkie i ciężko je utrzymać w jednym miejscu - nawet, jeśli są schowane pod sportowym stanikiem. Gazeta "New York Times" cytuje w tej kwestii badania, które pokazują, że piersi kobiet biegających bez żadnego biustonosza, poruszają się w górę i w dół aż o 17 cm, a nawet i więcej.

W rezultacie kobiety po wysiłku często skarżą się na ból w okolicach klatki piersiowej. Co ciekawe staniki sportowe nie eliminują tego bólu, jedynie go minimalizują.

Naukowcy z Laboratorium Biomechaniki na Uniwersytecie Wollongong przeprowadzili badanie, do którego zaprosili kobiety z biustem we wszystkich rozmiarach. Chcieli sprawdzić, czy ich wielkość rzeczywiście wpływa na ilość uprawianego sportu i jeśli tak, to w jakim stopniu. Wyniki są co najmniej martwiące.

d1aiekv

Badacze wykazali silną zależność pomiędzy rozmiarem piersi a ćwiczeniami wykonywanymi przez kobiety. Im większa miseczka stanika, tym mniej aktywności fizycznej. Większość kobiet z grupy posiadaczek największych piersi zgłosiło ponadto, że rozmiar biustu przeszkadza im nawet w takich ćwiczeniach jak pływanie czy nawet chodzenie.

Rezulataty badań pozostały niezmienne, gdy badacze wzięli pod uwagę wiek oraz wagę poprzez mierzenie wskaźnika BMI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aiekv

Podziel się opinią

Share

d1aiekv

d1aiekv