Incydent w autobusie. "Bardzo bym prosiła, żeby pani posprzątała"

Incydent w autobusie. "Bardzo bym prosiła, żeby pani posprzątała"

Zareagowała na to, co pasażerka robiła w autobusie
Zareagowała na to, co pasażerka robiła w autobusie
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok | _marcelka_be
11.12.2023 08:57, aktualizacja: 11.12.2023 11:15

Codziennie komunikacją miejską podróżują miliony pasażerów. Ilu ludzi, tyle zachowań, nic więc dziwnego, że pracownicy poszczególnych przewoźników są czasem świadkami nietypowych sytuacji. Jedną z nich podzieliła się kierowczyni publikująca na TikToku.

Choć w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązują regulaminy szczegółowo określające prawa i obowiązki zarówno przewoźnika, jak i pasażerów, a pewne zachowania, ze względu na normy kulturowe nie powinny się zdarzać - kierujący autobusami lub tramwajami codziennie spotykają się z przykładami licznych odstępstw od normy.

Osobliwą sytuacją podzieliła się tiktokerka, podpisująca się jako "Marcelka Be", która - jak można zaobserwować na jej kanale - prowadzi autobus w jednym z polskich miast. Kobieta regularnie publikuje nagrania związane ze swoją pracą, a najnowsze wzbudziło spore zainteresowanie.

Zwróciła uwagę pasażerce. Stanowcze słowa

Jak widzimy na udostępnionym filmiku, kierująca pojazdem postanowiła zareagować na to, co robiła jedna z pasażerek. Zwróciła się też do swoich obserwatorów z pytaniem: "Przyznać się, kto z was też robi takie rzeczy, jadąc autobusem?".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Okazało się, że wspomniana kobieta postanowiła w drodze wykonać pewną czynność higieniczną. Autorka nagrania zareagowała stanowczo i upomniała pasażerkę.

- Ja mam taką prośbę do pani, która siedzi za mną. Tak, kierowca mówi. Pani w brązowym płaszczyku. Ja bym bardzo panią prosiła, żeby pani nie obcinała paznokci w autobusie, ok? Jest to bardzo niehigieniczne, to jedna sprawa, a druga - ten dźwięk strzelania tych paznokci po prostu mnie obrzydza. Więc bardzo bym prosiła, żeby pani posprzątała po sobie i więcej tego nie robiła. Dziękuję - powiedziała.

Komentarze internautów

Filmik szybko zyskał sporą popularność, a wielu internautów z zaskoczeniem pisało o zachowaniu obcinającej paznokcie pasażerki. "Obcinanie paznokci w autobusie? Ludzie nigdy nie przestaną mnie zaskakiwać", "Ja to bym się ze wstydu spalił" - można przeczytać w sekcji komentarzy.

Pojawiło się sporo głosów podkreślających słuszność zwrócenia uwagi na takie zachowanie. Obserwatorzy dzielili się też sytuacjami, których sami byli świadkami:

"Koleżanka opowiadała, że jedna dziewczyna w autobusie włosy farbowała", "Najgorzej jak obgryzają i plują", "Mi kiedyś jedna gwiazdka malowała paznokcie lakierem, gdy był pełen tramwaj w szczycie" - czytamy pod nagraniem.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta