ycipk-kyti8l

Irena Santor wspomina przerażającą diagnozę. "Zrobiłam raban na szpitalnym korytarzu"

Irena Santor kilkanaście lat temu pokonała raka piersi. Mimo to, moment diagnozy do końca życia będzie mieć w pamięci. Gwiazda polskiej muzyki zdradziła, że jej pierwszą myślą było wtedy: "Co mam połknąć, co obciąć, żeby przeżyć?"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Irena Santor pokonała raka piersi
Irena Santor pokonała raka piersi (ONS.pl)
ycipk-kyti8l

19 lat temu Irena Santor zachorowała na raka piersi. W rozmowie z "Rewią" zdradziła, że złe wiadomości dotarły do niej tuż przed Wielkanocą. Był Wielki Czwartek, większość Polaków szykowała się do świąt. Zamiast załamać się, Santor postanowiła działać.

- Wpadłam do ponurego, gmachu i narobiłam rabanu. Mówiłam lekarzom, że mam zły wynik i żeby mnie natychmiast zoperowali. Miałam tylko jedną myśl: jak się z tego wygrzebać? Co mam połknąć, co obciąć, żeby przeżyć? - wspomina wokalistka.

Na początku myślano, że guzek w piersi Santor jest niezłośliwy i został usunięty operacyjnie. Dopiero później wyszło na jaw, że rak zaatakował węzły chłonne.

ycipk-kyti8l

Największe wsparcie otrzymała wtedy od Zbigniewa Korpolewskiego, swojego życiowego partnera. - Nie wpadł w popłoch, choć i u mnie, muszę tu dobrze powiedzieć o sobie, nie było histerii - wspomina piosenkarka. Pani Irena przeszła naświetlania i drugą operację, podczas której usunięto jej węzły chłonne.

Santor przyznaje, że odkąd znalazła się w grupie ryzyka zachorowań na raka piersi, regularnie chodziła na mammografię. To właśnie dzięki częstym badaniom, nowotwór udało się zdiagnozować tak szybko i życie wokalistki nie było zagrożone.

Od tego momentu gwiazda czynnie propaguje wszelkie kampanie dotyczące zdrowia i profilaktyki kobiet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-kyti8l

Zobacz też: Karmi piersią mimo ostrzeżeń lekarzy

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-kyti8l