Trwa ładowanie...

Irokez wciąż w modzie, przegląd stylizacji

Irokez to jedna z awangardowych fryzur, którą kojarzy się zwłaszcza z punkiem i rockiem. Coraz częściej jednak wykonuje się takie uczesanie na wieczorne spotkania ze znajomymi, a nawet do pracy. Nietypowa fryzura podkreśla kreatywność, dynamizm i młodzieńczy wigor.

Irokez wciąż w modzie, przegląd stylizacjiŹródło: iStock.com, fot: AnaBGD
d44gvml
d44gvml

Czym charakteryzuje się irokez?

Irokez jest fryzurą, która powstała i była popularna w brytyjskiej kulturze punkowej w latach 80. XX wieku. Charakteryzuje się włosami zaczesanymi do góry i tworzącymi wąski pasek od czoła do karku. Boki są najczęściej wygolone lub bardzo krótko przystrzyżone. Długość włosów jest zróżnicowana. Dłuższe pasma układane są ku górze przy użyciu lakieru lub żelu. Jeśli bardziej chcemy zwracać na siebie uwagę, możemy włosy rozjaśnić lub poddać nietypowej koloryzacji. Irokeza lubią nosić osoby odważne i pewne siebie, które chcą się wyróżniać. Zadziorną stylizację może złagodzić delikatny makijaż i szminka.

Aby jak najdłużej cieszyć się pięknym, stylowym irokezem należy dbać o odpowiedni kształt fryzury. Wiąże się to z regularnym strzyżeniem boków. Dobrze wystrzyżone włosy to połowa sukcesu. Ułożenie irokeza ułatwiają także prawidłowo nawilżone i miękkie włosy. Z irokezem wiąże się także codzienna stylizacja. Nie powinniśmy się rozstawać z żelem, gumą, pastą i lakierem do włosów. Ten ostatni jest jednak zalecany wyłącznie do utrwalenia końcowego efektu.

Jak samodzielnie wykonać irokeza?

Najłatwiej jest go wykonać na krótkich włosach, ale posiadaczki dłuższych nie muszą z niego rezygnować. Stylizacja irokeza to czasochłonny zabieg. Do jego wykonania będzie potrzebna suszarka, szczotka i kosmetyki do stylizacji. Przed przystąpieniem do modelowania, należy umyć włosy, lekko je podsuszyć i wgnieść w nie piankę.

  • Irokez na krótkich włosach – wydzielamy środkowe pasmo (które związujemy gumkami lub podpinamy spinkami). Boczne pasma wygładzamy, aby ściśle przylegały do skóry. Następnie rozpuszczamy środkową część, unosimy i modelujemy na szczotce. Zaczesujemy do tyłu i tapirujemy u nasady. Aby podkreślić efekt, możemy końce zaprasować prostownicą.
  • Irokez na średnich włosach – wydzielamy i związujemy środkowe pasmo, a boczne przypinamy wsuwkami do głowy, przygładzamy je pastą matującą. Środkową część tapirujemy u nasady i utrwalamy lakierem.
  • Irokez na długich włosach – najlepszym pomysłem na eleganckiego irokeza jest wykonanie go z warkocza. Środkowe włosy oddzielamy i związujemy, natomiast boczne przypinamy. Z wydzielonych kosmyków pleciemy warkocza dobieranego tak, aby przechodził przez całą głowę. Pasma powinny być dobierane od spodu. Boki wygładzamy grzebieniem i podpinamy wsuwkami pod warkocz, by były niewidoczne.
d44gvml

Propozycje irokeza

Poniżej prezentujemy kilka propozycji wykonania irokeza na różnej długości włosów:

  • irokez na krótkich włosach – mocno przystrzyżone boki i rozjaśniony kolor irokeza.
  • Irokez na półdługich włosach – boki mocno przystrzyżone, środkowe włosy zebrane w kilka niewielkich kucyków.
  • irokez na długich włosach – środkowe pasmo włosów zaplecione w elegancki warkocz, boki zebrane i podpięte subtelnie pod warkocz.
  • irokez w wersji eleganckiej – włosy wysoko upięte i mocno przygładzone boki to doskonała propozycja na wieczorne wyjście.
d44gvml
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44gvml