Trwa ładowanie...
d38u623

Jak ćwiczyć "mięśnie miłości"? W Szczecinie odbędą się wyjątkowe warsztaty dla kobiet

Mięśnie dna miednicy są istotnym, ale często zaniedbywanym elementem kobiecej anatomii. Tzw. mięśnie miłości są odpowiedzialne nie tylko za naszą fizjologię, ale również życie seksualne, dlatego nie powinny być przez nas marginalizowane. Aby zwrócić uwagę kobiet na ten problem, w Szczecinie zorganizowane zostaną zajęcia edukacyjno-profilaktyczne, które będą miały formę dwudniowych warsztatów. Podczas nich prelegentki wyjaśnią budowę mięśni dna miednicy oraz odpowiedzą na pytania dotyczące ich znaczenia dla naszego funkcjonowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak ćwiczyć "mięśnie miłości"? W Szczecinie odbędą się wyjątkowe warsztaty dla kobiet
(Fotolia)
d38u623

Pierwszego dnia zostanie zaprezentowana budowa "mięśni miłości". Poza tym słuchaczki dowiedzą się, jak walczyć z coraz częstszym problemem dotykającym Polki, czyli wysiłkowym nietrzymaniem moczu: Podczas spotkania dowiecie się, jakie są objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, czy można temu zapobiec, jak poprawić jakość wspóżycia oraz jak zadbać o siebie w okresie ciąży i wrócić do formy po rozwiązaniu - mówi organizator warsztatów, Uromama Fizjoterapia Intymna.

Jednym z najciekawszym punktem warsztatów będą wspólne ćwiczenia mięśni dna miednicy prowadzone przez choreografkę Magdalenę Prieditis.
- Szczególnie kobiety po porodach wstydzą się mówić o tych tematach. Niektóre przez wiele lat borykają się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu zamiast zgłosić się do specjalisty. Ponadto kolejnym częstym problemem pań, które urodziły dzieci, jest obniżenie dna miednicy - twierdzi choreografka.

- _Panuje spychologia myślowa, kobiety stawiają siebie na końcu. Ale podłoże tej sytuacji jest według mnie zupełnie inne - jest im zwyczajnie wstyd o tym mówić. Będę pokazywać, jak bezbólowo wzmacniać mięśnie dna miednicy za pomocą tańca afrykańskiego. Sama jestem ciekawa, ile pań się zgłosi _- dodaje.

d38u623

Na koniec pierwszej części warsztatów coach seksu Karolina Tatkowska poruszy tematy dotyczące relacji damsko-męskich i opowie o tym, w jaki sposób ulepszyć nasze życie seksualne. Spotkanie ma na celu zachęcić kobiety do tego, aby otwarcie zaczęły mówić o swoich intymnych problemach. Kolejnego dnia poza wykładami dotyczącymi kobiecej anatomii, instruktorka pole dance pokaże, w jaki sposób wyrażać się za pomocą tańca oraz nabrać pewności siebie.

Akcja "Szczecinianki Ćwiczą Mięśnie Miłości" to świetna inicjatywa. Według nas tego typu zajęcia edukacyjne dla kobiet powinny odbywać się regularnie we wszystkich dużych miastach Polski. Zajęcia odbędą się w 29 i 30 marca w szczecińskiej Starej Rzeźni.

Zobacz także: Kobiety to więcej niż tylko liczby

d38u623

Podziel się opinią

Share
d38u623
d38u623