UrodaJak dbać o paznokcie w ciąży?

Jak dbać o paznokcie w ciąży?

Jak dbać o paznokcie w ciąży?
Tatiana Naklicka

01.07.2018 22:28, aktual.: 31.05.2019 15:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele kobiet w ciąży boi się malować paznokcie, ponieważ nie wiedzą, jakich kosmetyków do stylizacji pazurków mogą używać. Z tego względu postanowiliśmy sprawdzić, jak powinna wyglądać pielęgnacja paznokci w ciąży zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w ramach domowego spa.

Paznokcie w ciąży – jak zmienia się ich struktura?

Zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety w ciąży dotyczą wszystkich sfer, w tym kondycji paznokci. U niektórych przyszłych mam można zauważyć mocniejsze płytki. Z drugiej strony dużo kobiet ciężarnych narzeka na łamliwość i kruchość paznokci, które mają tendencje do rozdwajania się. Jest to jednak stan przejściowy.

Po urodzeniu malucha paznokcie wracają do formy, jednak zanim to nastąpi, warto je odpowiednio pielęgnować, w tym przycinać na krótko. W ten sposób wzmocnimy płytkę. Opieka nad maluchem również będzie łatwiejsza z krótkimi paznokciami.

Wizyta w salonie kosmetycznym w ciąży

Będąc w ciąży, możemy wybrać się do salonu kosmetycznego na stylizację paznokci. Warto jednak poinformować manikiurzystkę o ciąży, tak aby wybrała specjalne kosmetyki. W ich składzie z pewnością nie może znaleźć toluen, formaldehyd, a także ftalany. Substancje te są bardzo szkodliwe dla zdrowia kobiet w ciąży oraz dzieci – ftalany są często dodawane do zabawek dla maluchów.

Ponadto wybierając się na manicure w ciąży lub pedicure w ciąży, warto wybrać salon kosmetyczny sprawdzony osobiście lub polecony przez koleżankę lub znajomą. Upewnijmy się także, czy gabinet jest odpowiednio wentylowany. Czując drażniące nos zapachy preparatów na bazie alkoholu, możemy poczuć się słabo.

Pamiętajmy również, by kosmetyczka nie wycinała skórek, tak aby nie doprowadzić do zakażenia, które może się okazać bardzo niebezpieczne.

Domowe zabiegi pielęgnacyjne na paznokcie w ciąży

O paznokcie w ciąży zadbamy, stosując specjalne suplementy przeznaczone dla przyszłych mam. Pomocna okazuje się również zbilansowana dieta bogata w witaminy i minerały, które nie tylko odżywią paznokcie, ale także są odpowiedzialne za piękną skórę i mocne włosy.

Wszystko, co potrzebne do manicure i pedicure znajdziesz na WP radarOkazji.

Jeśli w trakcie ciąży płytka bardzo osłabła, warto zakładać gumowe rękawice przy wykonywaniu domowych czynności takich jak mycie naczyń czy baterii prysznicowej. Ręce nie będą narażone na kontakt z niebezpiecznymi detergentami.

Paznokcie przycinamy na prosto, jednak pamiętając o zaokrąglonych brzegach. Wycinając skórki, wzrasta ryzyko infekcji wału paznokciowego. Zamiast tego, możemy wymoczyć ręce w soku z cytryny lub oliwie z oliwek.

Pomocny okazuje się także witaminowy krem do rąk. Poza tym malowanie paznokci w ciąży nie jest zabronione, jednak pamiętajmy, by sprawdzać skład lakieru do paznokci lub odżywki – w preparacie nie może być toluenu, formaldehydu oraz ftalanów.

Manicure hybrydowy w ciąży – co warto o nim wiedzieć?

Manicure hybrydowy w ciąży możemy zrobić, jednak dobrym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zabiegu w salonie kosmetycznym. Oczywiście, paznokcie powinny być zdrowe. Wszelkie choroby dyskwalifikują przyszłą mamę do zrobienia manicure hybrydowego. Hybrydę w ciąży zmywa się acetonem, dlatego ten zabieg również powinien być przeprowadzony w gabinecie.

Przed porodem lepiej zdecydować się na krótkie niepomalowane paznokcie, ponieważ na płytce widać, czy w organizmie kobiety zachodzą niepokojące zmiany.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)