Jak dobrać stanik do kształtu i wielkości biustu?
Brafitting to sztuka dopasowania biustonosza do kształtu i wielkości biustu. Obejmuje ona nie tylko dobór odpowiedniego rozmiaru stanika, ale także idealnego dla nas modelu. Mając na uwadze, że każda z nas jest inna i ma inny kształt biustu, odpowiedź na pytanie, jak dobrać biustonosz, nie należy do najłatwiejszych.
14.07.2018 | aktual.: 03.08.2018 10:29
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jak ustalić rozmiar biustonosza?
Rozmiar biustonosza podawany jest w symbolu składającym się z liczby i litery. Liczba oznacza obwód naszej klatki piersiowej pod biustem, natomiast litera — wielkość miseczki biustonosza. W celu określenia swojego rozmiaru stanika należy zmierzyć obwód klatki piersiowej i obwód biustu. Kupując biustonosz danej marki, warto zwrócić uwagę na obowiązującą w danym kraju rozmiarówkę. W przypadku dużych rozmiarów biustonoszy różnice mogą być bardzo znaczące. Dlatego też, jeśli jest taka możliwość zawsze, warto mierzyć stanik przed podjęciem decyzji zakupowej.
Przy mierzeniu obwodu klatki piersiowej i obwodu biustu warto pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach:
- Obwód klatki piersiowej pod biustem należy mierzyć ciasno, najlepiej na wydechu.
- Od uzyskanego wyniku mierzenia odejmij 5 cm, a otrzymany wynik zaokrąglij w dół, jeśli zachodzi taka potrzeba.
- Przy mierzeniu obwodu biustu najlepiej pochylić się lekko do przodu tak, by piersi swobodnie zwisały.
- Obwód biustu należy mierzyć luźno.
Popularne kroje biustonosza
Równie ważny, co dobór odpowiedniego rozmiaru biustonosza, jest również dobór odpowiedniego modelu. Warto mieć przy tym na uwadze, że każda z nas jest inna i stanik, który świetnie sprawdza się u naszej koleżanki niekoniecznie będzie dobrze leżał na nas. Wybór fasonu biustonosza powinien być podyktowany przede wszystkim kształtem naszych piersi.
- *Małe piersi *najlepiej prezentują się w biustonoszu typu "plunge", który charakteryzuje się mocno wyciętymi miseczkami i zakończonymi przy mostku fiszbinami. Tego typu stanik zbiera piersi i wypycha do przodu przez co wydają się one optycznie większe. Kobiety z małymi piersiami mogą postawić również na biustonosz typu “half cup”, który ma nisko zabudowaną miseczkę.
- Duże piersi dobrze prezentują się w stanikach o ścisłym obwodzie i głębokiej miseczce. Szczególnie polecany jest biustonosz o fasonie "balkonetka", który charakteryzuje się trójelementową budową. Jest on odpowiedni również dla kobiet o szeroko rozstawionym biuście. Kobiety z dużymi piersiami dobrze będą czuły się również w staniku o fasonie "full cup", który z racji tego, że jest zabudowany, świetnie radzi sobie z podtrzymaniem dużego biustu.
*Każdy biust jest piękny. Podkreśl swój za pomocą szerokiej gamy biustonoszy z WP radarOkazji. *
Źle dopasowany biustonosz — jak rozpoznać?
Biustonosz niewłaściwie dobrany do kształtu i rozmiaru naszych piersi może mieć dla nas przykre konsekwencje np. w postaci deformacji biustu. Jedną z cech źle dopasowanego stanika jest wyjeżdżanie fiszbin na piersi. Częstym objawem źle dobranego biustonosza jest także unoszenie się jego tyłu ku górze. Zbyt duże miseczki skutkują fałdowaniem materiału na piersiach, natomiast zbyt małe sprawiają, że piersi za bardzo schodzą się do środka, a z boku wylewa się warstwa ciała.